Çocuk Odası Renkleri

Sevgili çocukların odasını daha renkli ve eğlenceli hale getirmek için hangi duvar rengini seçmeliyim ? Geniş renk yelpazesinin içerisinden seçim yapmakta zorlanıyorum. Çocuk odası renk trendleri nelerdir ?

Konunun girişinden de anlaşılacağı üzere bugün çocuk odası dekorasyonuna değineceğiz. Özellikle duvar renklerinin üzerinde duracağız.

Bir taraftan derslerine daha iyi odaklanmaları için, bir taraftan odasında geçirdiği zaman keyif alması için renklerin hem mekanda hem de çocukların üzerinde büyük bir etkisi bulunmaktadır. Birçoğumuz zaman zaman renk seçimi konusunda oldukça kararsız kalabiliyoruz. Kararınızı biraz olsun netleştirmek adına ilk etapta şöyle bir öneride bulunabiliriz. Çocuğunuzun kendisini daha iyi hissetmesi için aynı zamanda zihinsel açıdan uyaran ve aynı zamanda ona enerji verecek olan sıcak renkler arasından seçim yapmanızı öneririz. Bu noktada küçük bir not düşmekte de fayda var. Eğer çocuğunuz hiperaktif ise sıcak renkler bir tık ters tepki oluşturabilir.

Çocuk Odası Renk Trendleri

Nötr Renkler

Çocuk odası renkleri arasında her zaman için popülerliğini koruyan renkler arasında nötr renkler yer almaktadır. Sıcak ve samimi bir atmosfer yaratmak için dilerseniz, odanın en az bir duvarını sıcak ve koyu bir renk ile kalan duvarları da boz kahverengi tonu ile boyatabilirsiniz.

Beyaz ve Mavi İkilisi

mavi beyaz çocuk odası

Sakin ve huzurlu bir ortam için mavinin derinliğinden beyazın sadeliğinden yararlanabilirsiniz. Her ne kadar mavi rengi erkek çocuk odaları için kullanılsa da günümüzde kız çocuk odaları içinde mavi renk kullanılmaya başladı. Eğer sizde kızınızın odası için farklı bir atmosfer oluşturmak isterseniz mavinin soluk tonunu tercih ederek huzurlu bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Turuncu

çocuk odası renk kombinasyonu

Hem kız, hem de erkek çocuk odaları için oldukça çok tercih edilen renklerden biri de turuncudur. Turuncu renk bulunduğu ortama sıcaklık kattığı gibi rahatlatıcı bir etkide oluşturmaktadır. İletişim ve sosyalleşme alanında etkisi vardır.

Hayvan Figürleri İle Duvarları Boyamaya Ne Dersiniz ?

çocuk odası duvar kağıdı modelleri

Odaya farklı bir yorum katmak adına dilerseniz boya işine sevimli hayvan figürlerini de katabilirsiniz. Hayvan figürleri yerine doğa figürleri de olabilir, tamamen çocuğunuzun zevkine kalmış.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. çocuk odası dekorasyon örnekleri Çocuk Odası Renkleri için yorumda bulun

    Çocuk Odası Renkleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çocuk Odası Renkleri için ilk yorumu yapabilirsin.