in , ,

Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri

modern çatı katı tasarımları

Emlak piyasasında yapılan istatistikler sonucunda günümüzde açık alanda vakit geçirmek imkanı veren evlere talepler gittikçe artmaktaymış. Şimdilerde bahçeli ve balkonlu evlerin yanı sıra teraslı evlere büyük bir ilgi söz konusu. Genelde teraslı katların çatı katında yer almasından dolayı, dekorasyon gündeminde ” çatı katı nasıl dekore edilir ? ” sorusu var. Eğer sizde teraslı bir evde oturuyor, yada evinizin çatı katını nasıl dekore edebilirim, diye düşünüyorsanız, bu konumuzda bize eşlik edebilirsiniz.

Genel olarak çatı katı dairelerin tavanları, diğer evlerin tavanlarına göre biraz alçakta kalmakta. Tavanın alçakta kalmasından dolayı oda daha dar, daha küçük hatta sıkıcı bir görünümde olmakta. Negatif gibi görünen bu durumu pozitife çevirmek için odanızın dekorunda mümkün oldukça açık renkleri tercih edin.

Odaya seçeceğiniz mobilyaları, odaya canlılık katacak duvarları açık renkte tercih edip, görsel açıdan estetik katacak dekoratif objeleri koyu renk tercih edip güzel bir kombin oluşturarak odayı hareketlendirebilirsiniz. Bu dekoru yaparken doğru renk paletini kullanmanız gerektiğini de unutmayın !

teraslı çatı katı modelleri

Küçük ve dar alanları olduğundan biraz daha geniş göstermek için ilk yol açık renkleri tercih etmek olduğundan bahsettik. Peki, açık renklerin dışında küçük ve dar mekanları geniş göstermek için ne yapmalıyız ?

Çatı katı dairelerini daha ferah ve geniş göstermek için zemin ve duvarda kesinlikle aynı tonları tercih etmelisiniz. Bu uygulama ile mekanın bölündüğü algısını kırıp, mekanı daha geniş göstermiş olacaksınız.

çatı katı için mobilya

Şuan için mevcut olan evinizin çatı katında ahşap malzeme kullanılmış ise şöyle bir uygulama yaparak çatı katınızda sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Modern bir görünüm için siyah metal detayların yer aldığı ürünlere yer verebilirsiniz. Daha sıcak ve samimi bir atmosfer oluşturmak için hasır ürünlere yer verebilirsiniz. Farklı ve eğlenceli bir dekor için dilerseniz salıncak yada hamağa yer verebilirsiniz.

çatı katı çalışma odası dekorasyon örnekleri

Biliyorsunuz son aylarda birçoğumuz işlerimizi evlerden yürütüyoruz. Size işlerinizi home ofis şekilde evden yürütüyorsanız, ofis olarak çatı katını değerlendirebilirsiniz. Tabi, çatı katını home ofis olarak değerlendirirken dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı ışık . Mümkün oldukça çalışma masanızı gün ışığını maksimum derecede alacak bir noktaya konumlandırın.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

mermer banyo dekorasyonu

Ev Dekorasyonda Yeni Trend Mermer

2021 mondi yatak odası takımları novita yatak odası

Mondi ile Yatak Odanızı Yenileyin !