in

Büyük Bahçe Dekorasyonu

acik renk bahce dekorasyonu

Büyük şehirlerin sıkıntısı ve stresi arttıkça insanlar kendileri için daha küçük şehirlere ya da müstakil evlere yerleşmeye karar veriyorlar. Büyük şehirde bile olsa müstakil evin rahatlığı, evin bahçesi ve toprak ile meşgul olmak insana iyi geliyor. Bu yüzden son zamanlarda büyük şehirlerde yaşam alanlarında değişiklikler yaşanmaya başladı. Aynı zamanda yaz aylarının yaklaştığı bugünlerde, herkes varsa evinin ya da yazlığının bahçe düzeniyle yakından ilgileniyor.

Büyük, küçük alan farketmeksizin renkli çiçekler ve oturma gruplarıyla yaşam alanlarını modern bir şekilde dekore ediyorlar. Küçük bahçeler için yapılan bazı dokunuşlar alanı ferah ve geniş göstermeye yardımcı olacaktır. Büyük bahçe dekorasyonunda ise çok fazla eşya ile alanı daraltmamakta fayda var diyebiliriz. İnsanların nefes alması için kullandığı bahçeler biraz ferah kalmalı.

bahce dekorasyonu

Büyük Bahçe Dekorasyonunda Neler Olabilir?

Öncelikle büyük bir bahçeniz varsa ilk iş nasıl dekore etmek istediğinize karar vermelisiniz. Kullanılacak renkler, bahçe oturma grubu, çiçekler gibi gibi seçenekleri önceden belirlemelisiniz. Bu sayede işiniz daha kolay olacaktır. Büyük bahçenin en büyük avantajlarından biri bahçeye hem çim hem de taş ya da ahşap yürüme alanı yapabiliyor olmanız. İsterseniz ilk olarak bahçeniz çim halı ile tamamen kaplayarak işe başlayın. Sonrasında sevdiklerinizle vakit geçirmeyi düşündüğünüz oturma alanını tasarlayın. Oturma alanını çimlerin üstüne değil de ahşap bir platformun ya da düzgünce döşenmiş taşların üstüne koyabilirsiniz.

Evden bahçenizin oturma grubuna giden küçük bir yol yapabilirsiniz. Çimlerin boş kalan kısımlarına renkli çiçekler ekmeyi sakın unutmayın. Ayrıca oturma grubunuzun üstü kapansın istiyorsanız eğer çok şık pergole çeşitleri bulabilirsiniz. Akşamları sevdiğiniz insanlarla yemek yemek, sohbet etmek için renkli asma led ışıklar ile bahçenize farklı bir hava katabilirsiniz.

bahce dekorasyonlari

Bunların yanı sıra alanın büyüklüğüne bağlı olarak salıncak ya da sallanan koltukta keyifli yaz akşamlarınıza eşlik edebilir. Bahçenizin etrafında büyük ağaçların bulunması da size avantaj sağlayacaktır. Ayrıca yaz akşamlarını keyifli kılan şeylerden biri de mangaldır. Bahçenizde taşınabilir barbekü ya da taş barbekü bulundurmalısınız. Büyük bahçe dekorasyonu için daha birçok seçenek bulabilirsiniz.

acik renk bahce dekorasyonu ferah bahce dekorasyonu buyuk bahce dekorasyonu

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

tv unitesi duvar profili

Duvar Profili Modelleri

çetmen mobilya tek kişilik yatak modelleri

Çetmen Mobilya Yatak Fiyatları 2022