Romantik Balkon Dekorasyon Fikirleri

Gün geçtikçe dünyayı etkisi altına almaya devam eden Corona Virüsü nedeniyle, hem kendi sağlığımız için hem de sevdiklerimizin sağlığı için evde kalıyoruz. Biliyoruz , kısa bir süredir evdesiniz ve yavaş yavaş sıkılmaya dışarı çıkıp, dolaşmak temiz hava almak istiyorsunuz.

Bu düşünceden yola çıkarak, bir taraftan havanızın değişmesi, bir taraftan da baharın gelmesi ile birlikte balkon dekorasyonuna el atalım, istedik. Evinizin dış mekanlarından olan balkonlarınıza birkaç küçük dokunuş yaparak, daha kullanışlı aynı zamanda romantik bir ambiyans oluşturmaya ne dersiniz ? Öneriniz kulağıma hoş geldi, diyorsanız, balkon tasarım önerilerimize göz atmaya davet ediyoruz.

Balkonunuzda yapacağınız birkaç değişiklik, birkaç dokunuş ile hem akşamlarınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz, hem de doğum günü, evlilik yıl dönümü kutlamaları için farklı bir mekan oluşturmuş olursunuz.

Romantik Köşeler Oluşturun

Balkonunuzun alanına göre romantik bir ortam için uygun bir köşe belirleyin. Belirlemiş olduğunuz bu köşeye kokulu tealight mumlar yerleştirebilirsiniz. Balkonu aydınlatmak için fenerlerden yararlanabilirsiniz. Fenerlerde romantik bir ambiyans oluşturmada etkilidir.

Balkonda Romantik Kahvaltı

balkon dekorasyon fikirleri

Biliyoruz, birçoğunuz dışarıda kahvaltı yapmayı özledi. Şuan için dışarı da kahvaltı yapamıyorsak, balkonda da kahvaltı yapmayacağız, anlamına gelmiyor. Yerden tasarruf sağlamak ve alanı daha iyi kullanabilmek için duvara monte masalardan bir tane edinip, balkona yerleştirebilirsiniz. Güzel bir kahvaltı tepisi hazırlayıp, balkonda keyifle ister tek başınıza , ister sevdiğinizle birlikte kahvaltı yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Bu arada tepsiye çiçek bırakmayı da unutmayın.

Şerit Işıklar İle Aydınlatın

balkon aydınlatma fikirleri

Bir mekanda romantik bir ambiyans oluşturmanın en etkili yollarından biri aydınlatmadır. Bu noktadan yola çıkarak balkon yada evinizin diğer dış mekanları arasında yer alan bahçe ve teras da romantik bir ambiyans oluşturmak için şerit ışıklarından yararlanabilirsiniz. Uzun yaz akşamlarında balkonda geçireceğiniz zamanda bu şerit ışıkları gözlerinizde fazla yormaz.

Odak Noktası Oluşturmayı Unutmayın

Balkonunuzu dizayn ederken mutlaka bir odak noktası oluşturmayı unutmayın. Belirleyeceğiniz bu odak noktası sayesinde balkon için mobilya seçiminiz kolaylaşır. Seçmiş olduğunuz mobilyaları yerleştirirken ve mekanın odak noktasını belirlerken manzaranızı engellemeyecek şekilde bir dizayn oluşturmayı unutmayın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?