Butik Mobilyalar

Butik Mobilya isminden de anlaşılacağı üzere küçük yada ufak dar alanlı evlere hizmet veren bir sektör olarak tanımlayabiliriz. Alışılagelmiş ürünlere göre daha ufak fakat maksimum kullanılabilen ürünler üretmektedir.

Gelişen teknolojinin etkisiyle bizler artık bulunduğumuz yere sığamaz olduk. Yaşam alanlarımızda sürekli yeni yerleri keşfedip, bu yerleri farklı şekillerde değerlendirmek istiyoruz. Tabi bu durumun mobilya sektörü ile ilgisi olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Diğer bazı sektörlerde olduğu gibi mobilya sektörü de teknolojinin nimetlerinden yararlanıp hız kesmeden yenilenmeye ve değişime devam ediyor. Mobilya sektöründe her sezon yeni ürünler vitrine çıkıyor. Bu yeni ürünlerin müşteriler ile buluşturmak için fuar tanıtımları yapılıyor. Genelde fuar tanıtımı için önceden yeni ar ge çalışmaları yapılmakta ve daha sonra ürün satışı için müşterilerinin beğenisine sunulur. Tabi günümüzün en büyük sorunları arasında insanlığın çok fazla büyümesidir.

Bu büyümenin etkisiyle birlikte hem daha fazla alanlar kullanılmaya başlandı hem de sınırsız tüketimler başladı. Gün geçtikçe yüksek binaların artması ile birlikte küçük daireler oluşmaya başlandı. Bunun sonucunda bizlerde yavaştan yavaşa butik evlerde yaşama hayali kurmaya başlarken bunun sonucunda belki farkına varmadan butik mobilya sektörü oluşturmaya başlatık . Hazır sözü geçmişken butik mobilyanın ne olduğuna kısaca bir değinelim.

Butik Mobilya isminden de anlaşılacağı üzere küçük yada ufak dar alanlı evlere hizmet veren bir sektör olarak tanımlayabiliriz. Alışılagelmiş ürünlere göre daha ufak fakat maksimum kullanılabilen ürünler üretmektedir.

Başta cafe ve hoteller olmak üzere tekstil sektöründe hızlı bir butik ürünler veya hizmetler verilmeye başlandı. Çok yakın bir zaman dilimi içinde bu sektör içinde butik mobilyalar üretilmeye başlanacaktır.

Butik mobilya ürünlerini diğer ürünler ile karşılaştırdığımızda boyut olarak daha küçük olmaktadır. Örnek vermek gerekirse aydınlatma ürünlerini ele alalım. Aydınlatma ürünlerinden biri olan lambaderlerin daha küçük bir versiyonu olan abajurlar kullanılmaya başlanacaktır. Oturma grupları arasından en çok tercih ettiğimiz üçlü koltukları yerini yakın bir zamanda boyut olarak daha küçük fazla yer kaplamayan ürünlere yerini bırakacaktır.

Mobilya sektöründe en çok etkilenecek olan ürünler nelerdir , diye soracak olursanız şu ürünleri sıralayabiliriz.

📌 Duvar üniteleri : Yakın bir zaman diliminde belki kısmen belki de tamamen kullanımdan kalkabilir.

yeni trend koltuk takımları

📌 Koltuk takımları : İşlevsel özelliği ön planda fazla yer kaplamayan ürünler.

📌 Dolaplar : Yüksek, ama az yer kaplayan ürünleri tercih etmeye başlayacağız.

katlanabilir sandalye modelleri

📌 Sandalyeler : Gerektiği zaman ortaya çıkartabileceğimiz, kullanmayacağımız zaman katlayıp bir kenara bırakacağımız türden sandalyeler.

📌 Lambader modelleri : Küçük boyutlu ürünler. Abajur gibi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?