2021 Duvar Boyası Renkleri Nelerdir ?

Tıpkı moda alanında olduğu gibi ev dekorasyon alanında da her sene farklı renk ve renk grupları trend oluyor. Oturma odasından salona, çocuk odasından yatak odasına, antreden mutfağa kadar yaşam alanlarımızın farklı mekanları için sezonun trend renkleri arasından seçim yapılarak dekorasyon alanına uygulanır.

Bildiğiniz gibi bu yıl rengi olarak classic blue yani klasik mavi rengi seçilmişti. Klasik mavi ve tonları gün geçtikçe hızlı bir şekilde yaşam alanlarımızın dekorasyonda yer edilmeye başladı. Şimdilerde duvar dekorasyonunda yenilik yapmayı düşünenler tercihini öncelikle bu renkten yana yapıyor. Peki, bu rengin dışında hangi renkler favori ? Yazın gelmesi ile birlikte boya işine girişen siz sevgili takipçilerimiz için 2021 duvar boyası renklerini inceledik.

Favori Duvar Rengi : Klasik Mavi

yeni duvar renkleri klasik mavi

2021 renk trendlerine şöyle bir baktığımızda evimizi hem sade gösterecek, hem de zarif bir görünüm oluşturacak duvar boyası renklerin ön planda olduğunu görüyoruz. Sade ve zarif renkler arasında da bu sezonun rengi olan mavi ilk sırada yer alıyor. Evinizin genelinde yada sadece bir mekanında dingin ve huzur verici bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız, bu renk tam sizlik !

Çubuk Tarçın

antre için duvar rengi önerisi çubuk tarçın duvar boyası

Ben evimde sıcak bir atmosfer aynı zamanda konforlu bir ortam oluşturmak istiyorum, diyenlerdenseniz renk paletinde yer alan çubuk tarçın duvar rengini öneririz. Bakır ve kahve rengi tonlarına yakın bir tonu bulunan tarçın, içerisinde bir miktar pembe tonları barındırarak daha sıcak bir görünüm oluşturmakta.

yeni trend mutfak duvar boyaları

Klasik siyah beyaz mutfaklar, şimdilerde yerini açık tonlara bırakmış durumda. Yukarıda yer alan örnek mutfak dekorasyonu incelediğimiz zaman grafik efektli siyah dolaplar görmekteyiz. Kontrast beyaz masalar ve canlı sarı ile boyanmış duvarlar mutfağa farklı bir dinginlik vermiş.

Mercan Pembe

Bu yılın en trend renkleri arasında yer alan mercan pembe rengi ile yaşam alanlarınızın atmosferinde romantik bir atmosfer oluşturmaya ne dersiniz ? Bu sezonun ev iç cephe duvar boyası renkleri arasında önerilen mercan pembe ile sade, yumuşak aynı zamanda sımsıcak bir ortam oluşturabilirsiniz. Mekanda görsel bir estetik yakalamak için saten, tül perde, aksesuar da pembe ve tonlarını tercih edebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?