in , ,

Bebek Odası İçin Dekorasyon Önerileri

çatılı bebek mobilyaları

Bebek odası dekorasyonu yapıyoruz !

Yakın bir zaman dilimi içinde hayatınıza yeni bir nefes, yeni bir can katılacak ise bu konumuz tam sizlik diyebiliriz ! Büyük bir heyecan ve sabırsızlık bebeğinizi kucağınıza almak için gün sayarken, bir taraftan da bebeğinizin odasını büyük bir tutkuyla dizayn etmeye başladığınız bugünlerde bizde heyecanınıza ortak olup, birkaç bebek odası dekorasyon fikirlerini sizlerle paylaşmak istedik.

Bebeğin sağlıklı ve mutlu bir şekilde gelişmesi için kaliteli bir uykuya ihtiyacı vardır. Bu kriteri göz önüne alarak bebek odasını dizayn ederken uyku kalitesine önem vermelisiniz. Mutlu bir şekilde uykuya dalması, rahat ve kesintisiz bir şekilde uykuya dalması için oyun zaman diliminde hem pozitif olması hem de enerji dengesini sağlamak bebeğinizin sağlıklı bir şekilde gelişmesi için oldukça önemli ayrıntılardır.

Mobilya seçiminden aydınlatmaya, duvar dekorasyonu için kullanacağınız renk ve dokudan, zemin dekorasyonu için kullanacağınız ürünün rengi ve desenine kadar her ayrıntıyı büyük bir itina ile seçilmelidir.

Bebek Odası İçin Mobilya Tasarımı

bebek odası tasarımları

Günümüzdeki bebek odası mobilyalarına baktığımızda uzun bir süre rahatlıkla kullanabileceğiniz oldukça eğlenceli mobilyaların olduğunu görmekteyiz. Ev konseptli mobilyalar, çatılı bebek mobilyaları, kaydıraklı ranza sistemleri bunlardan sadece birkaçı.

Uzun ömürlü bir ürün tercih etmek isterseniz, modülü mobilya sistemlerine göz atmanızı isteriz. Büyüyebilen beşik, dönüştürülebilen yatak modelleri vb.

Günümüzde daha çok tercih edilmeye başlanan organik bebek mobilyaları ve metal birleştirici kullanılmadan, geçmeli tasarlanmış mobilyalar oldukça konforlu diyebiliriz.

Bebek Odası Zemin Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Son dönemlerde bebek odası zemin dekorasyon uygulamalarında daha yumuşak, bambu parke, ahşap parke , gibi zeminlerin tercih edildiğini görmekteyiz.

bebek odası oyun halısı

Tercihinizi klasik bir uygulama olan halıdan taraf yapmayı düşünürseniz, bizim size bu konuda tavsiyemiz anti bakteriyel özelliklere sahip halı dokumaları arasından tercih yapmanızdır. Bebeğiniz yeni yeni emeklemeye başladığında , ilk adımlarını atıp, yürümeye geçtiği dönemi rahat bir şekilde geçirmemesi için tüy dökmeyen dokuya sahip, yumuşak halı modellerine de bakabilirsiniz.

Bebek Odası Duvar Dekorasyonu

bebek odası duvar kağıdı modelleri

Bebek odası dekorasyonunda en önemli kriterlerden bir tanesi de, duvar kaplamasıdır. Bebeğinizin yaşam alanındaki korunaklı neleri yansıttığı önemli detaylar arasında yer almaktadır. Bu küçük ama önemli ayrıntıyı göz önünde tutarak, duvar kağıdı seçimi yaparken çok karmaşık desenlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Mümkün oldukça soft renklerin hakim olduğu naif temaları seçmenizi öneririz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

ev temizliğinde elma sirkesi nasıl kullanılır

Ev Temizliğinde Elma Sirkesi !

modern beyaz ada tipi mutfak tezgahları

Mutfağınızda Fark Yaratacak Tezgahlar