in

Banyo Tadilatı Öncesi ve Sonrası

Yaşam alanımızdan en çabuk ve en hızlı yıpranan anında tadilat isteyen bölüm neresidir, diye soracak olsak, ne dersiniz. Aynen sizinde dediğiniz gibi en çok yıpranan alanlardan biri banyodur. Gerek nem, buhar, su gerek ise su, kir ve temizlik malzemeleri gibi pek çok dış etkene çok fazla maruz kalan bu alan belli bir zaman diliminden sonra tadilat istemektedir.

Banyo dekorasyonunuzu yaparken her ne kadar kaliteli kullanmış olursanız olun, kullanacağınız hiçbir ürün banyo ortamında sonsuza kadar dayanmaz. İlk bakışta hiçbir sorun yokmuş gibi görünse de ortalama olarak 10 – 15 yıllık bir kullanım sonrası banyoyu elden geçirmek iyi bir fikir olacaktır. Tabi yapacağınız bu bakım sayesinde banyonuzu yeni bir tasarıma, yeni bir renge kavuşturma fırsatı da yakalamış olursunuz.

Şimdi sizlere farklı fiziksel özelliklere sahip banyo alanlarında uygulanan farklı stillerde yenilenmiş banyo tadilatların ve dekorasyonlarını paylaşacağız.

Banyo Tadilattan Öncesi ve Banyo Tadilattan Sonrası

banyo tadilat örnekleri

İlk banyo örneğimizde ömrünü tamamlamış sıradan bir banyo görmekteyiz. Bu banyo düzenlemesinde en zor işlerden biri olan tesisat işine ağırlık verildiğini görmekteyiz. Bu alanda yapılan değişiklikler arasında göze çarpan ilk ayrıntılardan biri klozet ve lavabo yer değiştirmiştir. Yüzüne bakılmayacak bir halde olan duvar, zemin ve duşakabin bir güzel elden geçirilerek yepyeni bir görünüme kavuşturulmuştur.

banyo yenileme fikirleri

Bu örneğimizde ise yıkılmadım, ayaktayım, dercesine duran ama neredeyse yıkılmaya yüz tutmuş bir banyonun yeniden nasıl ayağa kalktığını görmekteyiz. Tavandan zemine kadar baştan aşağı yenilenen, elektrik tesisatı elden geçirerek yepyeni bir görünüme kavuşan banyoda, eski görünümünden eser yok şimdi.

banyo dekorasyonunda yapılan hatalar

Bazen yapılan yanlış bir yerleşimden dolayı alanı olduğundan daha küçük, daha karanlık ve daha kullanılmaz bir hale getirebiliyoruz. Yapılan yanlış bir yerleşimden dolayı, kimi zaman alanda küçük bir değişiklik kimi zaman ise sil baştan yapmak zorunda kalıyoruz. Tıpkı bu örnekte olduğu gibi yanlış tercih edilen bir duşakabin modeli alanı ne kadar dar ve kullanılmaz bir hale getirildiğini görmekteyiz. Bu hatayı düzeltmek adına köşeli ve aynı zamanda şık bir duşakabin tercih edilmiş. Bunun yanı sıra banyo tezgahının dar ve dikdörtgen banyo dolabı ile değiştirilerek alan daha kullanışlı bir hale getirilmiş.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

abc mobilya capella tv ünitesi

ABC Mobilya Capella Seti

modern havuzlu ev dekorasyonları

Havuzlu ve Teraslı Modern Evler