Az Bütçeyle Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Yaşadığınız alanda küçük küçük yenilikler yapmayı düşünüyorsunuz ama şuan için buna ayıracağınız bütçenizin olmadığı kanadı içindeyseniz, yazımıza göz atıp, kararınızı bir kez daha gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Düşük bir bütçe ile evinizde çok güzel yenilikler yapabilirsiniz. Ayrıntılar bu konumuzda 😉

Sürekli aynı bir görünüme sahip odalar, alanlar zaman zaman bizi sıkabiliyor. Bazen küçük bir dokunuş yaparak bazen de büyük değişiklikler yaparak evin atmosferini değiştirmek arzusunda oluruz. Bu arzunuzu yerine getirmek için size öyle çokta büyük bütçelere gerek olmadığını söylesek, ne dersiniz ? Meraklandığınızı görür gibiyiz. Hemen merkanınızı gidermek için konun ayrıntılarını sizlerle paylaşmaya başlıyoruz.

Düşük Bütçe İle Dekorasyon Yapmak İçin Tüyolar

Önce Mevcut Olan Eşyaları Gözden Geçirelim

düşük bir bütçe ile oturma odasını yenileme

Diyelim ki evinizin dekorasyonundan sıkıldınız ve şuan için mevcut olan eşyaları değiştirmeyi düşünüyorsunuz. Ama ne yazık ki şuan için yeterli bir bütçenizin olmadığını varsayalım. Bu durumda şöyle bir yol izleyebilirsiniz. Şuan için mevcut olan eşyalarda ne gibi değişiklikler yapabilirim ? Yukarıda paylaştığımız görselde görülen bank daha önce evin antre bölümünde yer alıyordu. Ortadaki sehpa bir güzel boyanarak yepyeni bir görünüme kavuşturulmuş.

Sadece İki Kutu Boya

bu yazın trend duvar boyaları

Bir eve canlılık katıp enerji veren temel unsurlar arasında renkler yer alır. Dekorasyon ve renk kelimesi bir arada kullanıldığında akla ilk gelenler arasında duvar olur. Sizde ister evinizi baştan sona ister sadece sık kullandığınız odanın enerjisi artırmak yeni bir görünüme kavuşturmak için duvarları boyayabilirsiniz.

Kitaplıklarla Dekorasyon

oturma odası kitaplık dekorasyonu

Kitaplıkla nasıl mı bir dekorasyon yapabiliriz. Hemen söylüyoruz. Mevcut olan kitaplarınızı renklerine göre sınıflandırıp sıralayarak evinizin dekorasyonuna küçük bir dokunuş yapabilirsiniz. Dilerseniz renk kompozisyon etkisini artırmak için kitapların yanı sıra renkli malzemelere de kitaplığınızda yer verebilirsiniz.

Aynalara Yer Ayırın

ayna dekorasyon örnekleri

Bir mekanı olduğundan biraz daha geniş, ferah ve aydınlık göstermenin en kolay yollarından biri o mekanda ayna kullanmaktır. Mekan içerisinde aynaları konumlarken büyük aynaları güneş ışığının alan alanları tercih edin. Bu konumlama sayesinde hem mekanınız daha aydınlık bir görünüme kavuşacak, hem geniş ve ferah görünecek hem de mekana görsel bir estetik katmış olacaksınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?