75 Metrekarenin Altında 4 Şahane Ev

Günümüzde metrekare olarak küçük olan evler, daha yenilikçi ve kendine özgün projeler ile karşımıza çıkmakta. Şöyle bir çevrenizde yer bulunan yapılara dikkatlice baktığınızda fonksiyonel ayrıntılarla göze çarpıyor. Bunun yanı sıra modern görünümleri sayesinde göz estetiğine hitap ediyor. Hem dış cephe görünümleri ile hem de iç dekorasyonları ile gün geçtikçe talepleri artan küçük evler, hem ekonomik yönden hem de uzun vadede kullanılmak üzere pratik kullanım imkanları sunmakta.

Şimdi sizlere bu konu ile ilgili 75 metrekarenin altında olan birbirinden farklı evleri paylaşacağız.

Ahşabın Cazibesi

60 metrekare ahşap ev projeleri

Doğanın sıcaklığını en iyi şekilde yansıtan materyal biri olan ahşaptan yapılmış bir ev görmekteyiz. Etkileyici görünümü ile küçük bir alana konumlanan bu ahşap ev , güneş ışınlarını kırıp ve yağmur sularını engellemek için geniş pencereler üzerine küçük saçaklarla güneşlik dizayn edilmiş. Bu sayede geniş açıklıklar sayesinde hem aydınlık , hem de ferah bir mekan oluşturulmuş. Görsel estetiği tamamlayan unsurlar arasında ise göz estetiğine hitap eden cephe ve konforlu iç mekan dizaynı sayabiliriz.

Prefabrik Evlerin Farkı

prefabrik ev modelleri

Günümüzde taşınabilir ev olarak da tabir edebileceğimiz prefabrik evler oldukça popüler olmaya başladığını görmekteyiz. Yukarıdaki görselde prefabrik bir ev görmekteyiz. Bu evin temel özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse, şu bilgileri sizler ile paylaşabiliriz. Çelik taşıyıcı sistemler ile beton paneller bir araya getirilmiş olan bu yapıda birçok ihtiyacı büyük bir ustalıkla küçük alanda çözümlenmiş. Bu yapının dış cephesine baktığımızda doğal taşlar, mermer ve ahşap panellerin kullanıldığını görmekteyiz.

Yaz Esintileri – Kır Evleri

kır evi tasarımları

Büyük şehrin kalabalığından, trafiğinden ve stresinden uzaklaşıp, doğa ile kendimiz ile başbaşa kalabileceğimiz , bir kır evinizin olmasını istemez misiniz ? Kim istemez ki . İşte rüyaları süsleyen bir kır evi karşımızda duruyor. Natürel dokuları ile canlı renkleri ile göze ve ruha hitap eden bir yapı.

Vipp Barınağı

değişik ev tasarımları

Sıradaki yapımız modern çizgisi ve sadeliği ile dikkatleri üzerinde toplayan ve konforu ile ön plana çıkan endüstriyel bir yapı. Küçük bir alanda birçok ihtiyacı rahatlıkla karşılayabilen kompakt bir yapı görmekteyiz. 55 metrekarelik bir alana yerleştiren bu yapının içerisinde oturma alanı, yemek alanı ve banyo alanı bulunmakta. Evin manzarası da paha biçilmez bir türden.

Bir yanıt yazın