5 Adımda Etnik Dekorasyon Önerisi

Son dönemlerin yükselen trendleri arasında etnik dekorasyonu sizler için mercek altına aldık. Yaşamakta olduğunuz yerin ambiyansını değiştirecek Hindistan’dan Afrika’ya dilediğiniz çizgileri evinize yansıtmanın yolları.

5 Adımda Etnik Dekorasyon Nasıl Yapılır ?

📌 Mekanların Çizgisini Belirleyecek Halılar

Dekore etmeyi düşündüğünüz mekanın ana çizgisini belirleyen unsurlar arasında halı yer alır. Halı yönünden oldukça şanslı olduğumuzda belirtmek isteriz. Mekanlarınız da etnik bir ambiyans oluşturmak için geleneksel çizgiyi çağdaş çizgi ile yorumlayan halı modelleri arasından seçim yaparak dekorasyonunuzu oluşturmak için ilk adıma atabilirsiniz.

etnik desenli halı modelleri

Bu konuda Koza Halı markasının halı modellerini inceleyebilirsiniz. Özellikle bünyesinde kırmızı ve toprak renklerini barındıran halı modelleri arasında seçim yapıp, mekanınızda sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

📌 Duvarlarınızı Tablolar İle Renklendirin

Etnik dekorasyonun ana çizgisi olan halı seçimini yaptıktan sonra mekanı etnik kimliğe biraz daha büründürmek için duvarlarınızı bitki desenleri ile süsleyebilirsiniz.

etnik duvar dekorasyon örnekleri

Dilerseniz de soyut çalışmalar ile duvar dekorasyonunuzu güçlendirebilirsiniz. Duvar dekorasyonu için sizi ilham vermesi için dilerseniz Vetro Design ‘in geniş ürün yelpazesine göz atabilirsiniz.

📌 Oturma Alanlarınızı Kırlentler İle Tamamlayın

Anadolu, Hint, Uzak Doğu veya Afrika etnik çizgisini tercih edebilirsiniz. Tercihiniz hangi etnik çizgiden yana olursa olsun, çizginizi kolaylıkla tamamlayabilmek için otantik ögelerin üzerinde yer aldığı kırlent modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Kırlent modelleri konusunda arzu ederseniz Dekorinyo ‘nun ürünlerine bakabilirsiniz.

📌 İştah Açısı Nefis Sofralar

Etnik dekorasyonunuzu sadece odalar ile sınırlamayıp, mutfağınıza yemek alanıza da taşıyabilirsiniz. İştah kabartan, sunumu ile etnik bir görünüme sahip bir masa dizaynı oluşturmak için MiaMano geniş ürün yelpazesinde yer alan farklı kültürlerin motiflerinin yer aldığı mutfak ürünlerine göz atabilirsiniz.

📌 Bohem Bir Hava Oluşturmak İçin Salıncak

Dekorasyon alanında şimdiler yıldızı parlayan parçalar arasında salıncaklar yer alıyor. Mevcut dekorasyonunuz ya da yeni oluşturmayı düşündüğünüz dekorasyon tarzı ister klasik, ister modern, ister etnik isterse daha farklı bir tarz olsun, dekorasyonunuzun estetiğine estetik katmak adına salıncak kullanabilirsiniz. Zevkinizin doğrusunda seçeceğiniz salıncağı mekanın dekorasyonu ile bütünsel bir estetik sağlaması için renk ve yastık seçimini iyi yapmalısınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?