3 Adımda Duvar Boyası Rengini Seçin

Sonbahardan kışa doğru geçtiğimiz bu zamanlarda evde yapılan yeniliklerden bir tanesi de duvarları yeni renkler ile buluşturmaktır. Ev dekorasyonunda belirli bir rol oynayan duvar rengi seçimi yaparken genelde klasik, yalın ve çoğunlukla tercih ettiğimiz renkler kullanılsa da son dönemlerde ana renk tablosunda yavaştan yavaşa değişime uğradığını görmekteyiz. Bu değişim ile birlikte dikkate almamız gereken bazı bilgilere ihtiyacımız olacaktır.

Yaşamakta olduğunuz alanların nasıl bir ortam oluşturmak istediğinize evinizin iç mekanın duvar rengi belirlerken , evinizin detaylarını ve kendi dokusunu da göz önünde alarak, en ideal rengi belirleyebilirsiniz. Bu konu da sizlere yol göstermesi açısından şu adımları uygulayabilirsiniz.

duvar boyası renk seçimi

Öne Çıkarmak İstediğiniz Alanı Belirleyin

Şöyle bir evimizin odalarına bakıp, küçük bir ısı tablosu çıkarmak istesek; odanın bir bölümü soğuk, bir bölümün sıcak olduğunu görürüz. Bu tabloyu göz önünde bulundurduğumuzda, mekanın dekorasyon çizgisi ve işlevselliğine göre renklendirmeler farklılık gösterecektir. Hemen bir örnekle açıklayalım. Diyelim ki, açık mutfağa sahipsiniz. Bu alanın oturma alanı daha zıt renklerde tutulabilir, malzeme, çalışma ve ekipman alanında ise birbirleriyle ahenk içinde olacak ton sür ton renkleri ile tamamlayabilirsiniz. Yapacağınız bu renklendirme sayesinde mutfak ve oturma alanını birbirleri ile uygun olacak şekilde ayırmış olursunuz.

Mutlaka Renk Paletleri ve Renk Gruplarını İnceleyin

Şöyle bir duvar boyası kataloglarına göz attığınızda renk paletlerine bakarken, karşımıza sayısız benzerlikte renkler ve renk tonları çıkmakta. Böyle bir tablo karşısında karar vermekte epeyce zor bir durum. Bu kadar renklerin arasında karar vermekte zorlandığınız an şöyle bir adım atabilirsiniz. Evinizin dekorasyonu şöyle bir göz önüne getirdiğiniz taktirde, aklınızda bazı ipuçları oluşmaya başlayacaktır. Burada renk uyumunda dikkat etmeniz gereken nokta alandaki tüm eşyaların ve iç cephe renklerin birbirleri ile ahenk içinde olmasıdır. Renk tercihi yaparken tercih edeceğiniz rengin dilediğiniz ortamı oluşturmaya yardımcı olmalı. Evinizin tüm detaylarını göz önüne getirerek oluşturmak istediğiniz mekan hayalinizdeki rengi belirlemeye yardımcı olacaktır.

Duvar rengini belirlerken son olarak şu bilgiyi de sizlerle paylaşalım. Beğendiğiniz rengin doğru renk olup olmadığına karar vermek için küçük bir alana uygulayın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. duvar boyası renk seçimi 3 Adımda Duvar Boyası Rengini Seçin için yorumda bulun

    3 Adımda Duvar Boyası Rengini Seçin için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 3 Adımda Duvar Boyası Rengini Seçin için ilk yorumu yapabilirsin.