3 Adımda Art Deco Stili

Paris’te 1920’li yıllarda ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılan ve bugünlerde ev dekorasyonlarının gözdesi olan Art Deco Stilini sizler için mercek altına aldık.

Moda alanından, mimari alana kadar farklı versiyonları ile karşımıza çıkan Art Deco Stilini sizlerde yaşam alanlarınıza yansıtıp, yaşamış olduğunuz alanlara farklı bir yorum katmak isterseniz, birazdan sıralayacağımız önerileri göz önüne alarak, evinize bu stili uygulayıp, farklı bir yorum katabilirsiniz.

Hazırsanız, başlıyoruz.

Art Deco Stili Nasıl Uygulanır ?

  • Ayrıntılar
art deco tarzı ev dekorasyonu

Art Deco tarzını yaşam alanlarınıza yansıtmayı düşünüyorsanız öncelikle evinizin çizgisinde ihtişamın hakim olacağını bilmelisiniz. Bu tarzın olmazsa olmazları arasında parlak malzemeler ilk sırada yer almakta ve altın detaylara yer verilmekte. Ben evimin çizgisinde parlak yüzeyleri ve canlı renkleri bir arada kullanmayı pek tercih etmiyorum, diyenlerdenseniz, sizin için şöyle küçük bir öneride bulunabiliriz. Parlak yüzeyleri, sakin ve pastel tonları ile birleştirebilirsiniz.

  • Parlak Yüzeyler
art deco tarzı ev dekorasyon örnekleri

Art Deco Stilinde en çok rastladığımız malzemeler arasında parlak bitişli mermerler, ayna yüzeyler ve siyah camlar yer almakta. Yaşam alanlarınızı daha geniş ve daha görkemli göstermek için geniş aynalardan yararlanabilirsiniz. Mekanın tavanı olduğundan daha yüksek görülmesini sağlamak adına yüksek aynaları biraz hafif eğilimli olacak şekilde yerleştirebilirsiniz. Bunun dışında parlak ve yansıtıcı özelliği olan boya renkleri arasından seçim yaparak yine tavanın yüksek görülmesi sağlayabilirsiniz. Bu stil için en iyi aksesuar seçimi kesinlikle ayna olacağını unutmayın. Salonunuza, oturma odanıza ve evinin herhangi bir alanında kullanacağınız sehpanın üzerine geniş bir ayna tepsisi yerleştirerek aksesuarlarınızı burada sergileyerek, mekanınıza farklı bir yorum katabilirsiniz .

  • Renk Blokları

Her ne kadar, parlak yüzeyler , canlı renkler ve çizgiler bir arada kullanılması zor bir işmiş gibi görünse de doğru renk bloklarını bir arada kullanarak doğru bir kombinasyon elde ederek göz estetiğine hitap eden, bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu tarzı yaşam alanlarınıza yansıtmak için son dokunuşları dilerseniz bir kilim ile, bir aksesuar ile veyahut bir mobilya ile tamamlayarak muhteşem bir renk blokları oluşturarak stilinizi tamamlayabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. تسريع مدونة مدونة بلوجر dedi ki:

    This is a beautiful picture with very good light-weight 🙂