3 Adımda Art Deco Stili

3 adımda Art Deco stili yeni nesil trendleri de kapsamaktadır. Böylece 3 adımda Art Deco stili sayesinde şık bir dekorasyona imza atmak da mümkün olacaktır. Paris’te 1920’li yıllarda ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılan ve bugünlerde ev dekorasyonlarının gözdesi olan Art Deco Stilini sizler için mercek altına aldık.

Moda alanından, mimari alana kadar farklı versiyonları ile karşımıza çıkan Art Deco Stilini sizlerde yaşam alanlarınıza yansıtıp, yaşamış olduğunuz alanlara farklı bir yorum katmak isterseniz, birazdan sıralayacağımız önerileri göz önüne alarak, evinize bu stili uygulayıp, farklı bir yorum katabilirsiniz.

Hazırsanız, başlıyoruz.

Art Deco Stili Nasıl Uygulanır ?

  • Ayrıntılar
art deco tarzı ev dekorasyonu

Art Deco tarzını yaşam alanlarınıza yansıtmayı düşünüyorsanız öncelikle evinizin çizgisinde ihtişamın hakim olacağını bilmelisiniz. Bu tarzın olmazsa olmazları arasında parlak malzemeler ilk sırada yer almakta ve altın detaylara yer verilmekte. Ben evimin çizgisinde parlak yüzeyleri ve canlı renkleri bir arada kullanmayı pek tercih etmiyorum, diyenlerdenseniz, sizin için şöyle küçük bir öneride bulunabiliriz. Parlak yüzeyleri, sakin ve pastel tonları ile birleştirebilirsiniz. Siz de evlere özel dekorasyon fikirleri için evde konforu arttıracak dekorasyonlar yazımızı okuyabilirsiniz!

  • Parlak Yüzeyler
art deco tarzı ev dekorasyon örnekleri

Art Deco Stilinde en çok rastladığımız malzemeler arasında parlak bitişli mermerler, ayna yüzeyler ve siyah camlar yer almakta. Yaşam alanlarınızı daha geniş ve daha görkemli göstermek için geniş aynalardan yararlanabilirsiniz. Mekanın tavanı olduğundan daha yüksek görülmesini sağlamak adına yüksek aynaları biraz hafif eğilimli olacak şekilde yerleştirebilirsiniz. Bunun dışında parlak ve yansıtıcı özelliği olan boya renkleri arasından seçim yaparak yine tavanın yüksek görülmesi sağlayabilirsiniz. Bu stil için en iyi aksesuar seçimi kesinlikle ayna olacağını unutmayın. Salonunuza, oturma odanıza ve evinin herhangi bir alanında kullanacağınız sehpanın üzerine geniş bir ayna tepsisi yerleştirerek aksesuarlarınızı burada sergileyerek, mekanınıza farklı bir yorum katabilirsiniz .

  • Renk Blokları

Her ne kadar, parlak yüzeyler , canlı renkler ve çizgiler bir arada kullanılması zor bir işmiş gibi görünse de doğru renk bloklarını bir arada kullanarak doğru bir kombinasyon elde ederek göz estetiğine hitap eden, bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu tarzı yaşam alanlarınıza yansıtmak için son dokunuşları dilerseniz bir kilim ile, bir aksesuar ile veyahut bir mobilya ile tamamlayarak muhteşem bir renk blokları oluşturarak stilinizi tamamlayabilirsiniz.

Art Deco Tarzı Dekorasyon İç Mimari Trendleri

Art Deco Tarzı Dekorasyon İç Mimari Trendleri

Art Deco, yeni nesil dekorasyonların etkili bir şekilde hayata geçirilmesi noktasında çözüm odaklı bir tarzı yansıtmaktadır. Geometri ve simetri ifadelerinin hakim olduğu yeni nesil dekorasyonlarda cesur metaliklerle de sıklıkla karşılaşıyor. En görkemli tasarımlara imza atmak noktasında Art Deco etkisinin üst düzeyde olduğu bilinmektedir. Dekorasyonda ön plana çıkan eğlenceli tasarımlar da Art Deko tarzını yansıtmaktadır. Art Deko tarzı dekorasyon iç mimari trendleri konusunda yeni nesil çözümler, üst düzeyde bir görselliği de ön plana çıkarıyor!

Bir Yorum

Bir yanıt yazın