2021 Dekorasyon Trendleri ve Renkleri

2021 yılına girmemize 3 ay gibi kısa bir süre kala, yeni yıl ev dekorasyonları yavaştan yavaşa kendini belli etmeye başlıyor. Sizlerde kısa bir süre içerisinde evinizi yenilemeyi düşünüyorsanız, 2021 ev dekorasyon trendlerine ve renklerine göz atmanızı öneririz.

Birazdan konun ayrıntılarını paylaştığımızda da göreceksiniz, önümüzdeki yıl farklı renkler favori olurken, dekorasyon alanında sil baştan diyebileceğimiz önemli düzenlemeler yer almakta.

Ev Dekorasyon Trendleri 2021

Yeni bir yıla yeni bir başlangıç yapmak isteyenler ilk etap, yaşam alanlarında yeniliğe gitmek için adımlar atmaya başlarlar. Bizde yaşam alanlarını yeni dizayn etmek isteyen sevgili okurlarımıza rehberlik yapmak adına önümüzdeki yılın ev dekorasyonu hakkında birkaç küçük tüyo verelim, istedik.

Konunun girişinde de belirttiğimiz gibi yeni yıla çok az bir süre kala yeni trendler yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Bizde bu yeni trendleri sizler ile sıcağı sıcağına paylaşacağız. Hazırsanız, ilk tüyoları vermeye başlıyoruz. 😉

Zeminlerinizde Bambaşka Bir Hava Estirecek Katmanlı Halılar

yeni trend halılar

Önümüzdeki sezonun trendleri arasında göze çarpan ilk unsur, katmalı halıların olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki sezon, birbirleri ile zıt renklere sahip olan halıları birbirleri ile harmanlayarak kullanılacağı bu yöntem ile genel olarak zemin üzerine kalın katmalı bir halı serilip, bu halının üzerine ince katmanlı halı yerleştiriliyor.

Zıt Renkleri Aynı Mekanlarda Görmeye Başlayacağız

Yeni sezon ev dekorasyon trendlerinde renk uyumu konusunda biraz takıntılı olan kişilerin zorlanacağını söyleyebiliriz. Neden, diye soracak olursanız, şu şekilde bir açıklama yapabiliriz. Yeni ev dizaynlarında birbirlerine tezat renkleri aynı yerde kullanılacak. Birbirleri ile zıt bir o kadar da ahenk içinde olan renk kombinlerini görmeye başlayacağız.

Yeni Trend Renkler 2021

yeni sezon ev dekorasyon renkleri 2021

Biliyorsunuz , bir evin çizgisinde , tarzında ve görsel açıdan renklerin büyük bir etkisi söz konusudur. Bu noktadan yola çıktığımızda acaba, yeni sezonda yaşam alanlarımızı renklendirmek için hangi renk ve gruplardan yararlanacağız, diye bir soru yönelttiğimizde şu yanıtla karşılaşmaktayız.

Yeni yılda çok daha canlı ve parlak renklerin yaşam alanlarımıza renk katmaya başlayacak. Biliyorsunuz 2020 yılında pandemi sürecinden dolayı uzun süredir evde kalıyoruz. Bu durumda göz önüne alınarak dekorasyonda üzerimizde pozitif etki oluşturacak renklere yer verilmekte.

Sezonun favori renkleri arasında canlı kırmızılar, elegan görünüm oluşturan morlar ve enerjisi yüksek olan turuncu ve tonlarını sık sık dekorasyonlarda yer almaya başlayacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?