2020 Sonbahar Renkleri Nelerdir ?

Ev atmosferimizi yavaş yavaş önce sonbahar sonra kış modduna geçirmek üzere kolları sıvıyoruz. Evimizde sonbahar atmosferini sıcak bir şekilde yansıtmak için işe iç cephe duvarlarından başlayalım, istedik. Sizler için en iyi sonbahar boya renkleri ile dekore edilmiş duvar dekorasyonlarından kareler paylaşalım, istedik.

Yazdan kışa doğru geçiş yapmaya başladığımız bu sonbahar aylarında gri ve tonlarından, zengin kahverengi tonlarına kadar evinizin duvarlarına sıcak bir dokunuş yapacak olan duvar boyası renklerini sizler için bir araya getirdik.

Güzün hüzünlü tarafını bir tarafa bırakıp, yazın sıcaklığın ve doğanın güzelliğini anımsatan, kimi zaman derin bir yeşil ve tonu, kimi zaman sonsuz maviliği, kimi zaman ise turuncunun sıcaklığını evinizin iç cephesine yansıtacak olan boya renkleri arasından seçim yapmaya hazır mısınız ?

2020 En İyi Sonbahar Renkleri

Duvarlarda Bej – Krem Kombinasyonu

Dekorasyon esnasında size daha fazla estetik sunacak, evinizi canlı renkler ile kombinleyerek oldukça rahat bir zemin oluşturabilmek için şu renkleri tercih edebilirsiniz. Nötr beyaz renkler arasında sayabileceğimiz kirli beyazın kremalı görünüme sahip tonun tercih edebilirsiniz. Evinizde sade bir çizgi hakim ise bu çizgi tamamlamak için bej ve krem renklerini düşünebilirsiniz.

Son Dönemlerde Yıldızı Parlayan Renk Haki Açık Yeşil

sonbahar için duvar boyası renk önerileri haki yeşili

Sonbaharın serinliğine sıcak dokunuşlar yapmak için şöyle bir kurgu oluşturabilirsiniz. Diyelim ki oturma grubunuz gri tonlarda zeminde de kahverengi tonlarında bir halı var. Duvar boyası renk seçimi olarak son günlerde yıldızı parlayan haki açık yeşil rengi tercih edip, dekorasyonunuza biraz tarçın, portakal rengi serpiştirebilirsiniz.

Bu Sezonun Favorisi Gri ve Tonları

Konumuzun başında da belirtiğimiz gibi bu güz mevsiminde en çok tercih edilen renkler arasında gri ve grinin tonları yer almakta. Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere grinin açık rengi tercih edilerek şahane bir salon dekorasyonu oluşturulmuş. Salonu göz alıcı bir göz ile incelediğimiz zaman renksiz, natürel olmayan gri tonda mavimsi izler yada mor yansımalar bulunmamakta. Salonu daha aydınlık ve refah göstermek için beyaz, gri ve siyah tonlar arasında yumuşak geçişlerin yapıldığını görmekteyiz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?