2021 Salon Dekorasyonu

Salonunuzun dizaynı için sizlere ilham verecek kaynaklar arıyorsanız, şuan için doğru zamanda doğru yerde olduğunuzu belirtmek isteriz. Birazdan sizlere önümüzdeki sezon salon çizgisinde nelerin hakim olduğunu, salonunuzu nasıl göz alıcı bir güzelliğe kavuşturabileceğiniz konusunda bir takım ipuçlarını paylaşacağız.

Salon Dekorasyonunda Son Trendler

Stilinizi Belirleyin

yeni trend salon dekorasyonu

Evinizin hangi odası olsun, dizayn etmeye başlamadan önce bir stil belirleyin. Odanın stiline karar verdikten sonra işinizin yarısını bitirmiş sayılırsınız. Salon dizaynda gelende elegan stiller her zaman için tercih edilir. Eğer sizde kimi zaman misafirlerinizi ağırladığınız , kimi zaman özel kutlamalar için kullanacağınız salonunuzun çizgisinde elegan bir görünüm hakim olmasını istiyorsanız, mobilya ve aksesuar seçimlerinizi bu yönde yaparak işe başlayabilirsiniz.

Sezonun Favori Rengi Adaçayı Yeşili ve Mat Siyah

Bir mekanı gösteren en önemli unsurlardan bir hiç kuşkusuz tercih edilen renk veya renk kombinlerdir. Özellikle duvarlar için tercih edilen renkler, dekorasyonun estetiğini önemli ölçüde etkilemektedir. Duvar rengini ve renklerini belirlerken, hem duvarı odak noktası yapmalı, hem de ferah göstermeli. Renk konusunda bizim önerimizi soracak olursanız, salonunuzun lüks bir görünüme kavuşturmak için siyahın mat tonu, aynı zamanda fresh bir atmosfer oluşturmak içinde adaçayı yeşili düşünmenizi tavsiye ederiz.

Kapitoneli Koltuk Takımları

beyaz kapitone koltuk takımları

Hiç kuskusuz ki, salonun en göz alıcı unsuru koltuk takımlarıdır. Odanın çizgisini en iyi koltuk takımları yansıtır. Son dönemlerde birçok mobilya markasının ürün gamında yer alan her stiline hitap eden kapitoneli koltuk takımı modelleri odada istediğiniz havayı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Çok Şık Salon Aksesuarları

dekoratif salon aksesuarları

Mobilya seçimi, tekstil ürünü, duvar dekorasyonu derken salonun dekoru neredeyse bitmiş durumda. Sadece dekora uygun birkaç aksesuar seçimi kaldı. Peki aksesuar seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz. Öncelikle seçeceğimiz aksesuarların hem dekoru tamamlayacak unsurlar olmalı, hem de işlevsel özelliğe sahip olmalı. Mesela duvar apliklerini ele alalım. Duvar aplikleri bir taraftan duvar dekorasyonuna estetik katarken, bir taraftan da mekanın net bir şekilde aydınlatmasına yardımcı olur.

Zemin Döşemesi

yeni sezon salon dekorasyonu örnekleri

Odanın son dokunuşunu da zemine yapalım, istedik. Başta evlerimiz olmak üzere diğer yaşam alanlarımızın zemin döşemesinde son bir kaç sezondur, parke modellerinin hakim olduğunu görmekteyiz. Dönem dönem farklı tonların ön plana çıktığı parkelerde bu dönem, açık renk parke modelleri oldukça popüler.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?