2021 Avize Modelleri

Yaşam alanlarınıza çok yakışacak yeni trend avize modellerini sizler için bir araya getirdik. Farklı formlara ve stillere sahip olan bu aydınlatma araçları, bir taraftan mekanın güzelliğini gözler önüne sererken, bir taraftan da kendi özgü duruşu ile aydınlatmalara yepyeni bir yorum katıyor.

Bir zamanlar sadece evlerin salonlarında zengin bir görünüm elde etmek için kristal klasik avizeler tercih edilirdi. Her değişim gibi zaman içerisinde bu aydınlatma araçları kendi değiştirerek ve yenileyerek sadece evlerin salon bölümü ile sınırlı kalmayıp, oturma odasından, yatak odasına, çocuk odasından , çalışma odasına ve hatta evlerin antrelerinde kendilerine yer edindi.

oturma odası sarkıt avize modelleri

Avizeler bir taraftan tavan dekorasyonlarını süslerken, bir taraftan da yaşadığımız mekanları aydınlatarak ışığını her noktaya yaydı ve yaymaya da devam ediyor.

Önümüzdeki Sezonun Avize Trendleri

rustik avize modelleri

2021 avize modellerini mercek altına aldığımızda rustik tarzdaki avize tasarımlarının oldukça moda olduğunu görmekteyiz. Rustik tarzın yanı sıra modern çizgiye hitap eden minimalist çizgiler ile dizayn edilmiş avizelerde aydınlatma ürünleri arasında yer almakta. Bu noktadan yola çıkarak 2020 yılında ne tür avize çeşitleri ile karşılaşabileceğimiz konusunda birkaç ipucu da sizler ile paylaşalım.

değişik avize tasarımları
  • Geometrik kesimlerin ön planda olduğu hem modern hem de klasik dekora hitap eden aydınlatma modelleri, şimdiden ışığını yansıtmaya başladı.
  • Farklı materyallerin tercih edildiği plastik, metal, cam, ahşap vb. , farklı forumlarla harmanlanan avize çeşitleri de uzun bir süre tavan dekorasyonuna eşlik edeceğinin sinyallerini veriyor.
  • Mekanlarda iyi bir kontrast oluşturmak aynı zamanda şık ve zarif bir görünüm elde etmek için siyah avizeler bu yıl olduğu gibi, önümüzdeki yıllarda popülerliğini koruyacak.
  • Mekanın özelliğine göre seçilecek avizenin modelinin yanı sıra mekana seçtiği ışıkta son derece önemli. Tasarımcılar bu noktadan yola çıkarak, mutfaklar için parlak ışıkları tercih ederken, yatak odalarında loş ışığı, oturma odalarında ise fazla gözü yormayan ışıklandırmayı tavsiye ediyor.

Avize Seçimi Yaparken

Öncelikle kullanacağınız mekanın fiziksel özelliğini göz önünde bulundurarak avizenin ebatını belirlemelisiniz. İkinci adım olarak aydınlatmayı tavandan mı, yoksa duvardan mı yapmak istediğinize karar vererek, mekan için en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?