Yılın Rengi Klasik Mavi İle Dekorasyon Önerileri

2020 yılının ilk gününden herkese sevgiler. Dün olduğu gibi bugünde ev dekorasyon trendlerini yakından takip edip, yaşam alanlarımızın çizgisine estetik katacak olan dekorasyon fikirlerimizi sizler ile paylaşmaya devam ediyoruz.

Sevgili arkadaşlar biliyorsunuz, Pantone Renk Endüstrisi 2020 yılının rengi olarak Classic Blue yani Klasik Mavi rengini seçmişti.Modadan, dekorasyona bu sene başta klasik mavi rengi olmak üzere mavinin farklı renklerini göreceğiz.

Bizde bugün yeni yılda ev dekorasyonunda yeniliğe gitmeyi düşünen siz sevgili okurlarımız için dekorasyon duayenlerin önde gelen isimlerinin bu renk ile ilgi dekorasyon önerilerini paylaşmak istiyoruz.

Yaşam alanınızın çizgisine estetik katacak önerileri öğrenmek için konumuzu okumaya devam etmenizi öneririz.

Gervasoni Markasının Kreatif Direktörü, Tasarımcı Paola Navone

2020 ev dekorasyon renkleri klasik mavi

Tasarımcı Paola Navone , bu renk hakkında şu bilgileri bizler ile paylaşıyor. ” Deniz gibi büyülü şeylerin rengi olan mavi, benim üzerimde hipnotik gibi bir etki oluşturmakta. Mavi renginin her tonunun farklı bir güzelliğe sahip olup, yumuşak yada enerjik, fosforlu yada natürel, eğlenceli yada ciddi, geleneksel yada çağdaş, her türlü çizgiye hitap edecek bir güzellikte. Kısaca yaratıcılığa zemin hazırlayabilen bir renktir. ” Bu rengi dilerseniz ev tekstil ürünlerinde tercih ederek, yaşam alanınızın atmosferinde huzurlu bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

İsveçli Stilist ve İç Mekân Tasarımcısı Hans Blomquist

mavi oturma odası dekorasyonu

İç Mekân Tasarımcı Hans Blomquist , bu sezonun rengi olan Classic Blue hakkında şunları söylüyor. Hem mekanlar üzerinde, hem de bizim üzerimizde sakinleştirici aynı zamanda büyüleyici bir etkisi bulunmaktadır. Kullanıldığı mekanın çizgisine göre serinletici, dinamik, konsantrasyonu artırıcı uyarıcı veya ilgi çekici bir etkiye sahiptir. Evinizin çizgisine çekici bir estetik katmak isterseniz, bu rengi aydınlatma ürünlerinde ve ev aksesuarlarında kullanabilirsiniz.

Feng Shui Uzmanı Esra Koyuncu

klasik mavi dekorasyon örnekleri

Feng Shui Uzmanı Esra Koyuncu, mavi renk için şu yorumlarda bulundu. Mavi ve tonları hem su elementleri ile ahenk içinde olup, hem de dingin ve huzur veren bir renktir. Bu rengi evinizin çizgisinde kullanmak isterseniz, banyo dekorasyonunda kullanmanızı öneririz. Banyo dekorasyonunda son derece ahenk içindedir. Renk terapistlerine göre mavi renk kan basıncını düşürüp, daha derin nefes almaya yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda huzurlu ve rahat bir uyku uyumaya da yardımcı olmaktadır.

Bir yanıt yazın