in , , , ,

Eviniz İçin İlham Verici Dekorasyon Fikirleri

2019 ev dekorasyon önerileri

Yaşam alanınızın atmosferini bir anda değiştirmeye ne dersiniz ? Yaşadığınız alanlara bir taraftan sıcaklık katacak, bir taraftan mevcut çizginizin biraz dışına çıkıp elit bir görünüme kavuşturmanıza yardımcı olacak yeni trend dekorasyon önerilerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Antre Estetiği

Evinizin yeni trendi oluşturmak için ilk önce antreden işe başlamakta fayda var. Çünkü bu alanın dekoru, evimizin geneline hakim olan dekor hakkında ipuçları verecektir. Antre dekorasyonunuzun estetiğini artırmak adına şu uygulamaları düşünebilirsiniz.

 • Ortamı aydınlatacak duvar apliklerinden yararlanabilirsiniz. Duvar aplik modelleri için dilerseniz ev yapı marketlerini ziyaret edebilirsiniz. ( Koçtaş – Ikea – Tekzen – Bauhaus vb. )
 • Antrenizin fiziksel özelliğine göre zarif ve kullanışlı bir konsol ve dresuar tercih edebilirsiniz.
 • Renkli bir puf bırakabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyon Fikirleri

mutfak dekorasyonu nasıl yapılır

Antreden mutfağa doğru geçiş yapalım. Bir mutfak ne kadar işlevsel özelliklere sahipse, mutfakta geçirilen zaman dilimi de o kadar zevki duruma dönüşür. Bir mutfağın işlevselliği kadar konforu ve rahatlığı da son derece önemlidir. Size özgü bir mutfak tasarlamanıza yardımcı olmak adına hemen birkaç öneriyi sizler ile paylaşalım.

 • Parlak renkler ile büyük bir etki oluşturabilirsiniz.
 • Kendinize özgü zarif bir stil belirleyin.
 • Mutfağınızın ebatına göre farklı renkli oturma alanları oluşturarak mekanınıza canlılık katabilirsiniz.
 • Duvarlarınızı daha kullanışlı hale getirmek adına değişik raf sistemlerinden ve duvar panolarından yararlanabilirsiniz.

Küçük Dokunuşlar ile Banyonuzu Güzelleştirin

Yeni bir güne zinde ve pozitif başlamak ve günün yorgunluğunu ve stresinizi üzerimizden atmak için soluğu banyoda alır. Banyonun temel dizaynın yanı sıra bazı küçük dokunuşlar ile duş sırasında kendimizi daha rahat hissedebiliriz. Bunun için şu dokunuşları yapabiliriz.

 • Banyomuzun mis gibi kokması için aynı zamanda duş sırasında ruhumuzun ve bedenimizin rahatlaması için aromatik mumlarda, kokulardan ve yağlardan yararlanabiliriz.
 • Gerekli önemleri alarak ortam müzik dinleyebiliriz.

Salon Dizaynı

yeni trend salon tasarımları

Mevcut salon çizginize farklı bir yorum katarak, bu mekanın görsel estetiğini artırabilirsiniz.

 • Görsel estetiği artırmak adına canlı ve pastel renkler ile duvarlarınıza vurgu yapabilirsiniz.
 • Salonunuzu aydınlatmak için klasik avizeler yerine renkli ampullerden , modern duvar apliklerinden yararlanabilirsiniz.
 • Modern ve klasik çizgiyi bir arada yaşatmak isterseniz işin işine duvarları katabilirsiniz. Salonunuzun bir duvarına modern dokunuşların hakim olduğu varak bir ayna asıp, diğer duvarına mekana estetik katacak bir tablo asabilirsiniz.

Oturma Odanızı Tasarlarken Doğadan İlham Alın

yeni sezon oturma odası dekorasyon fikirleri

Oturma odasının dekorasyonu ne kadar konforlu ve rahat olursa, burada geçirdiğimiz zaman diliminden o kadar zevk alırız. Peki , oturma odalarımızda ekstra rahatlığı ve konforu yaşamak için neler yapabiliriz ? Bunun için öncelikle doğadan ilham alabiliriz.

 • Renk paletinden yazın sıcaklığını odamızda hissettirecek renkler seçerek, bu renkleri uygun bir şekilde duvarlarımıza, oturma odası grubuna, odanın tekstil ürünlerine yansıtabiliriz.
 • Geometrik objelere yer vererek mekana hareketlik katabiliriz.
 • Kimi zaman ayağımızı uzatacağımız, kimi zaman üzerine bilgisayarımızı bırakabileceğimiz rustik bir tabureye yer verebiliriz.

Yatak Odasında Ayna Kullanımı

yatak odası tavan aynası modelleri

Son olarak da yaşam alanımızın mahremiyet yeri olan yatak odasına gelelim. Yatak odası tasarımlarında ilk önce konfor, rahatlık ve huzur ön planda gelir. Bu üçlüyü sağladıktan sonra mekanın görselliğini artıracak unsurlara yer vermeye başlayabiliriz.

 • Yatak odaların olmazsa olmaz aksesuarları arasında aynalar yer alır. Aynayı odada farklı bir şekilde kullanıp, odanın görünümüne farklı bir yorum katmaya ne dersiniz. Mesela yatağınızın tam bulunduğu bölgenin tavanına ayna taktırmaya ne dersiniz.
 • Yatak odanızda loş bir ambiyans oluşturmak için duvar aplik mumluk modellerini düşünebilirsiniz.
 • Romantik bir atmosfer için yatağınızın üzerine cibinlik tercih edebilirsiniz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

dekoratif süs eşyası ananas

Ev İçin Süs Eşyası Trendleri

yeni vitra banyo dolabı modelleri

Banyo Tasarımın Tamamlayıcıları Dolap