Yılbaşını Evde Geçirecekler İçin İlham Verici Dekorasyon Örnekleri

2019 geride bırakıp, 2020 yılına girmemize sayılı günler kala, şimdiden birçok kişi yılbaşı heyecanı sarmış durumda. Kimi arkadaşları ile birlikte yılbaşını dışarıda karşılama planları yaparken, kimileri ise yılbaşı gecesi için evde olmayı planlıyor.

Eğer sizlerde yeni bir yılı evde sevdiklerinizle birlikte geçirmeyi düşünüyor ve şimdiden nasıl bir dekor oluşturabilirim, diye düşünüyorsanız, bu konuda sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz yılbaşı ev dekorasyon fikirlerimize göz atabilirsiniz.

Antrede Sıcak Bir Karşılaşma Köşesi

Yılbaşı gecesi için davet ettiğiniz misafirlerinizi daha evin kapısından içeri girer girmez , misafirlerinizi mest edecek bir karşılama köşesi oluşturabilirsiniz. Mesela antrenizde yer alan dresuarın üzerini kış atmosferine sıcacık bir hava yükleyen tarçın ve çam kokulu mumlar ile süsleyebilirsiniz. Dekorasyonunuzu tamamlayacak unsur olarak mumların arasına güzel bir çelenk yerleştirebilirsiniz, ya da bir vazonun içerisine kuru dallar yerleştirebilirsiniz.

yılbaşı masa ve ev süslemeleri

Merdivenler İçin Işık Sarmalları

Eğer ev içi merdiven var ise, merdivenlerini odak noktası yapabilirsiniz. Bunun için şöyle bir kurgu oluşturabilirsiniz. Merdiven basamaklarına mumlar yerleştirerek peotik ve şık bir görünüm oluşturabilirsiniz. Merdiven korkuluklarını süslemek için çam kozalaklarından ve kırmızı tomurcuklu ilex dallarından yararlanabilirsiniz. Ortamda yılbaşı atmosferini oluşturmak için duvara bir yılbaşı çelengi veya geyik boynuzu asabilirsiniz.

Şöminelerin Süsleme Zamanı Geldi

Eğer evinizde şömine var ise, klasik, sıcak aynı zamanda davetkar bir yılbaşı dekorasyonu için şömine alanı süslemeye başlayabilirsiniz. Şömine alanında sevdiklerinizi rahatlık ağırlayabileceğiniz sıcak bir dekor oluşturmaya ne dersiniz ? Mesela şöminenin kenarına çoraplar asıp, içerisine küçük hediyeler bırakabilirsiniz. Hem yılbaşı ruhunu yansıtmak hem de romantik bir ambiyans oluşturmak adına geyik figürleri , yıldızlar ve mumlar ile şık bir dekor oluşturabilirsiniz. Süsleme ile ilgili küçük bir dipnotta paylaşalım. Seçeceğiniz süslerin renkleri , yaratmayı düşündüğünüz yılbaşı köşesinin genel renk skalası ile ahenk içinde olmalı.

Yılbaşı Sofranızın Hikayesi Nedir ?

yılbaşı sofra dekorasyonu

Evde yılbaşı kutlamasında genelde vaktin büyük bir kısmı yemek masasının çevresinde geçmekte. Bu nedenle bu alanda konforlu ve keyifli bir dizayn oluşturmak önemli. Sizde hem keyif verici , hem de konforlu bir yılbaşı sofrası hazırlamak için, masanız için bir hikaye kurgulayabilirsiniz. Farklı ve etkileyici bir hikaye oluşturmak adına ilk olarak renk ve paletinizi belirleyip, nasıl bir stil oluşturmak istediğinize karar vererek işe başlayabilirsiniz. Yemek masası için kullanmak istediğiniz tabakları bir araya getirip, tabakların içerisindeki desenler ile ahenk içinde olacak mumlar, peçeteler alabilirsiniz. Sofra dizaynına estetik katmak ve elegan bir görünüm oluşturmak adına da çam ağacı figürleri, kürkler, geyikler ve yılbaşı topları ile süsleyebilirsiniz.

Şimdiden siz sevgili okurlarımıza Mutlu Yıllar Dileriz.

Bir yanıt yazın