in ,

Yılbaşı Ağacı Süslemenin Püf Noktası

yılbaşı ağacı süsleme örnekleri

Madem bu 2021 yılını evde karşılayacağız, evimizi yılbaşı moduna geçirelim. Malumunuz yılbaşı gecesine çok kısa bir süre kaldı. Birçoğumuz çoktan evde yılbaşı konseptini oluşturmaya başlamışken, birçoğumuzda yeni yeni işe koyulmakta.

Evimizde yılbaşı coşkusunu yaşatmak, yeni yıl konseptini oluşturmak adına evdeki yılbaşı ağacını güzelce süsleyerek işe başlayabiliriz. Biliyorsunuz, yılbaşı ağacı yeni yılın en göz alıcı unsurlarından biridir. Gecenin odak noktası olan yılbaşı ağacını süslerken bazı noktaları göz önünde bulundurmakta fayda var. Yılbaşı ağacı nasıl süsleyebilirim, diye düşünüyorsanız, bu konuda size ilham verecek olan şu önerilere bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Genelde Ocak ayı boyunca ev dekorasyonuna eşlik eden yılbaşı ağacını süslerken bazı noktalara dikkat etmemizde fayda vardır. Bu noktalar nelerdir, gelin birlikte bir bakalım.

yılbaşı ağacı süsleme örnekleri

Yılbaşı ağacınızı olarak tercihinizi canlı çam ağacından yana yapacaksanız, çam ağacını süslerken ve ışıklandırırken ağaca zarar verebilirsiniz. Bu hususu göz önüne alarak canlı çam ağacı yerine tercihinizi yapay çam ağaçlarından yana kullanmanızı öneririz.

Yılbaşı ağaçları arasından seçim yaparken dallarının kuru olmadığına dikkat edin. Seçeceğiniz ağacın dallarını biraz hareket ettirin. Eğer dallardan çıtırdama sesi geliyorsa, bilin ki, dallar kısa süre içerisinde kopacaktır. Bu durumda da süslemeniz zor olacaktır.

Yılbaşı ağacı seçerken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise ağacı konumlayacağınız alanı göz önüne alarak seçim yapmalısınız. Mesela küçük bir alanda, büyük bir ağaç, alanın dar olmasına neden olacaktır.

Şimdi yılbaşı ağacını bu şekilde seçtik, sırada ağacı süslemesi var. Ağacınızın boyutuna göre süsleriniz seçmenizi tavsiye ederiz. Aklınızda bulunsun, küçük ağaçlar, büyük ve ağır süsleri taşıyamaz. Tabi, büyük ağaçlarda kullanmayı düşündüğünüz küçük süslerde ağaç dalları arasında kaybolacaktır. Bu durumu göz önünde bulundurarak ağacın boyu ile süslerin boyuttu aynı orantıda olmalı.

Tercih edeceğiniz süslerin, birbirleri ile iyi bir kompozisyon oluşturulması için renk bütünlüğü sağlaması gerekir. Bunun içinde öncelikle konseptinizi iyi belirlemeniz gerekir.

Genel olarak süslemelerde yeşil, dore, kırmızı ve gümüş renkleri tercih edilmektedir. Bu renklerin yanı sıra dilerseniz 2021 yılın rengi olan gri ve sarı renkleri de düşünebilirsiniz.

” Evde Yılbaşı Ağacı Nasıl Yapılır ? ” konumuza göz attınız mı ?

Mutlu Yıllar

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

evde yılbaşı çelenk yapımı

Yılbaşı Çelengi Yapmaya Ne Dersin ?

madame coco hediye seçenekleri 2021

Yeni Yıl Hediyeleri (Madame Coco )