Yeni Sezon Dilimli Stor Perdeler

Evlerin yeni gözdesi dilimli stor perde modellerini görmelisiniz. Günümüz modern evlerin çizgisine hitap eden dilimli stor perdeler hem duruşu ile mekana görsel bir estetik katıyor, hem de kullanım kolaylığı açısından oldukça pratik.

Oturma odasından , salona, yatak odasından, çocuk odasına, mutfaktan , banyo penceresine kadar geniş bir kullanım alanı bulunan dilimli stor perdeler diğer adıyla zebra stor perdeleri biraz daha yakından tanıyalım.

Biliyorsunuz perdelerin yıkanması, ütülenmesi ve asılması neredeyse bir günümüzü alıyor. Artık bu işlerle uğraşmak istemeyenler hem pratiklik yönünden hem de görsellik açısından evdeki güneşlik, fon ve tül perdeler yerini bu perdelere bırakmış durumda. Zebra stor perde olarak da bildiğimiz dilimli perdelerin genel özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirsek , şunları sizlere aktarabiliriz.

Dilimli Tül Perdelerin Özellikleri

Öncelikle dilimli perde modellerini göz alıcı bir göz ile incelediğimizde perdenin önü ve arkasında boşluk olmayıp birbirlerini tamamladıkları için fazladan kalın perde kullanmamıza gerek kalmıyor. Bu özelliği sayesinde hem normal bir perde hem de tül perde olarak rahatlıkla kullanabiliyoruz.

oturma odası dilimli stor perde

Düz ve desenli perde modellerinin yanı sıra dilimli tül perdelerde mevcut. Oturma odanız, mutfağınız yada herhangi bir odanız için biraz daha havalı bir perde arayışı içerisindeyseniz, dilerseniz tercihinizi motifli dantel yada dantel dilimli tüllerden yana da kullanabilirsiniz.

İlk etapta bu perdenin temizliği size zor görünebilir. Görüldüğü kadar zor olmadığı söyleyebiliriz. Bu perdeleri rahatlıkla temizlemenin birçok yolu var. Diler temizlik yöntemlerinden birini uygulayarak kendiniz temizleyebilirsiniz. Dilerseniz bu işi yapan firma elemanlarını görüşüp, temizletebilirsiniz.

Dilimli Stor Perdelerin Nasıl Takılır ?

Klasik perdeler gibi direk kornişe takmıyoruz. İlk etapta özel stor mekanizmasını duvara monte edip, daha sonra perdeyi takıyoruz. Sağlam bir iş yapmak adına bu konuda perdecilerden yardım almanızı tavsiye ederiz.

Stor Perde Etek Ucu Seçimi

Birçok farklı stor etek ucu modelleri mevcut. Bu modellerden bazıları perdenin üst kısmın devamı niteliğindedir. Bazıları ise oldukça farklı tasarımlardır. Danteli etek ucu salonda tercih edilirken, baskılı stor perde ucu ise genelde çocuk odalarında tercih edilmektir.

banyo stor perde modelleri

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?