Yemek Alanı İçin Harika 4 Fikir

Genelde büyük ve çok odalı evlerde yemek alanlarını dizayn etmek bazen zorlu bir süreç olabiliyor. Yemek masasını konumlarken ya mutfak alanı tercih ediliyor, ya da salonun bir bölümünde kendine yer bulmaya çalışıyor. Şöyle bir modern yaşam koşullarına baktığımızda yemek alanının salon veya mutfak ile iç içe olması gerektiğini düşünmekteyiz. Günümüzde pratik , akıcı ve hızlı tasarladığımızı düşünecek olursak, salon içerisinde yer alan yemek alanları da bu pratik ve akıcı tasarımlara hitap etmektedir.

Şimdi gelelim, işin en can alıcı noktasına . Salonun fiziksel özelliğini göz önünde bulundurarak yemek masasını salonuna konumlarken mekanın bütünlüğünde estetiği bozmamak gerekir. Diyelim ki, salonumuz yeteri kadar büyük, yemek masasını yerleştirirken aklımızda birçok soru belirlenebilir. Mesela oturma alanı ile yemek alanı birbirinden ayrı olmalı, aynı zamanda bütünsel bir ahenk oluşturmalı.

Gelin şimdi birlikte, bir taraftan salonun dekorasyon akışını bozmayacak bir şekilde salon içinde yemek alanı nasıl oluşturabileceğiniz konusunda sizlere ilham verecek fikirlerimizi sunalım.

Yuvarlak Masanın Etkisi

salon dekorasyon fikirleri 2020

Fiziksel açıdan küçük bir salona sahipseniz, salonunuzu hem zarif ve şık, hem de konforlu ve akıcı bir yemek alanı oluşturmak için masa seçiminde tercihinizi yuvarlak yemek masalarından yana kullanmanızı öneririz. Yuvarlak masalar görünüm açısından mekana estetik katarken, kapladığı alan açısından yerden tasarruf sağlar.

Bir Kenarını Duvara Dayayın

salon yemek masası yerleştirme önerileri

Tercihinizi dikdörtgen şekilde bir yemek masasından yana kullanmayı düşünüyorsanız, masayı yerleştirme konusunda şöyle bir öneride bulunabiliriz. Bir taraftan yerden tasarruf sağlamak, bir taraftan da alanı küçültmemek adına masanın bir kenarını kullanmamayı göze alarak masayı duvara dayayabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonu

yemek odası duvar dekorasyon örnekleri

Yemek alanınızın görsel estetiğini artırmak adına duvarlara dokunuşlar yapabilirsiniz. Ne gibi dokunuşlar diye soracak olursanız, hemen birkaç öneride bulunalım. Mesela tarzınızı duvarlara yansıtacak tablolar asabilirsiniz. Alana derinlik hissi vermek için parçalı aynalardan yararlanabilirsiniz.

Çağdaş ve Şık Seperatörler

modern açık salon yemek odası dekorasyonları

Bildiğiniz gibi günümüzde açık planlı evler oldukça popüler olmaya başladı. Açık planlı evlerin alanlarını birbirinden ayırmak içinde değişik yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi de gün geçtikçe trendi artan seperatörlerdir. Birbirlerinden farklı formlara sahip farklı tarzlara hitap eden her boyutta uygun seperatör bulmak mümkün.

Bir yanıt yazın