Yazılım Firmaları İçin Ofis Tasarımları

Ticari alanlarını dekorasyon ederken daha fazla ayrıntıya dikkat etmemiz gerekiyor. Neden diye soracak olursanız, hemen kısa bir açıklayalım. Daha sonra ayrıntıları sizler ile paylaşmaya başlayalım. Çünkü ; ticari alanların değişkenleri tasarımlara hitap etmesi gereken insan sayısı oldukça fazladır. Özellikle büyük şirketleri göz önüne aldığımızda çok çalışanlı ofislerin oldukça önemli aynı zamanda zordur. Zorluk derecesinin nedeni ise bu tarz ofis dizaynların bir taraftan verimlilik, bir taraftan da firmanın prestijini yansıtacak bir estetiğe aynı zamanda çalışanların konforunu üç temel amaç olması.

Şimdi bu üç temel amacı baz alarak hazırlanmış olan bir yazılım ofisinin dekorasyonu sizlere ilham vermesi açısından paylaşıyoruz. Bu arada bu yazılım ofisin dekorasyonu Lego İç Mimarlık & inşaat tarafından yapılmıştır.

Farklı Alanlar İçin Farklı Yerleşimler

yazılım firması ofis dekorasyon örnekleri

Bu firmada hayli kalabalık bir çalışan grubu söz konusu. Aynı zamanda firma içerisinde farklı departmanlar mevcut. Hem farklı departmanlar göz önüne alınarak, hem de çalışan sayısı göz önüne alınıp, yukarıdaki görselde görüldüğü üzere ofis planı ve yerleştirilmesi yapılmış.

Çalışma Alanları Oldukça Ferah ve Aynı Zamanda Etkili

yeni nesil ofis dekorasyonları

Fazla kalabalık olmamasına rağmen yine de iletişim ve birlikte çalışmanın gerektiği olduğu bu ekip için öncelikle ferah bir ortam oluşturulmuş. Bu ferah ortamda açık planlı ve yaratıcılığın yüksek olduğu bir bölüm dizayn edilmiş. Görseli dikkatli bir şekilde incelediğimiz zaman oldukça konforlu bir alan görmekteyiz. Çalışma masaların etrafında geniş koridorlar bulunmaktadır. Çalışma alanın bölümün tam merkezine yerleştirildiğini görmekteyiz. Evraklar için düzenli aynı zamanda fonksiyonlu bir alan oluşturmak içinde cam kapaklı dolaplara yer verildiğini görmekteyiz.

Duvar Dekorasyonu İç Açıcı

modern ofis duvar tasarımları

Yukarıdaki görselin dizaynı incelediğimiz zaman gözümüze ilk olarak duvar dekorasyonu için tercih edilen ışıklı gergi sistem uygulaması oluyor. Uzun saatler boyunca kapalı bir alanda ve sürekli bilgisayarın başında zaman geçirildiği göz önüne alındığı zaman çalışma ortamında geniş açılı doğal imajların bulunması daha sağlıklı ve huzurlu bir çalışma ortamı birçok uzmanın önerdiği dekorasyon uygulamalarından biri. Bu yazılım firmasının dizaynında bu öneri göz önüne alınarak şahane bir ışıklandırma yapılmış.

Bir yanıt yazın