Yatak Odanızı Lüks ve Tasarım Gösterecek 5 Yol

Yatak odanızın dizaynında yapacağınız birkaç değişiklik ve dokunuş ile yatak odanızı lüks bir görünüme kavuşturmaya hazır mısınız ? Lüks bir görünüme kavuşturmak için öyle büyük paralar harcamanıza gerek yok. Başta belirttiğimiz gibi birkaç değişik ve uzman tavsiyesi ile bunu gerçekleştirebilirsiniz .

Bu çizgiyi nasıl oluşturabiliriz , diye merak edenler için hemen konunun uzman kişilerinin tavsiyelerinden yola çıkarak fikirlerimizi sıralamaya başlıyoruz.

Lüks Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Katmanlı Yastıklar

Yatağınızın üzerine konumlayacağınız yastıklara yapacağınız ince ayarlar sayesinde mekanda lüks bir görünüm oluşturmaya başlayabilirsiniz. Yastık konumunda şöyle küçük bir ayar yapabilirsiniz. Uyku yastıklarınızın üzerine dekoratif yastıkları üzerine yerleştirerek katmanlı yastık oluşturabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken püf nokta ise ; uyku yastığı ile dekoratif yastıkların toplam uzunluğu yatağınızın uzunluğunuzun dörtte birinden fazla olmamalıdır.

Komodin Stili

lüks yatak odası tasarımları

Yatak odası dekorasyonunda yapılan gelen hatalardan biri komodinlerin üzerine bırakılan gözü yoran ve odanın dekorunu abartılı bir görünüme kavuşturan eşyalardır. Hem odanın bütünsel estetiğini korumak adına, hem de komodinleri bir tık daha önce çıkarmak adına komodinin üzerine, başucunuzda bulunmasını istediğiniz kişisel birkaç eşyanızı yerleştirebilirsiniz. Güzel bir mücevher kutusu veya dekoratif bir saat yerleştirebilirsiniz.

Farklı Alanlar Yaratın

lüks yatak odası dekorasyon fikirleri instagram

Odanızın fiziksel özelliğini göz önüne alarak farklı alanlar oluşturabilirsiniz. Mesela pencere kenarına yerleştireceğiniz rahat bir koltuk, dekoratif bir sehpa ile bu alanı kahveli sohbet alanına çevirebilirsiniz.

Perdelerde Değişim Zamanı

Artık kornişleri bulunduğu yerden çıkarıp, yerine perdelik çubukların takmanın zamanı gelmedi mi ? Bizce çoktan geldi. Unutmayın ki bir odayı gösteren en güzel aksesuarlardan biri perdedir. Perdenin rengi, deseni ve modeli kadar, nasıl bir materyalle asıldığı da önemlidir. Perde seçimindeki fikrimizi soracak olursanız, hem odaya estetik katmak adına, hem de pratiklik olması açısından dikey perde ve Japon perde modellerine göz atmanızı öneririz.

Lüks Bir Görünüm İçin Abajur Seçimi

Şuan içinde bulduğunuz yatak odanızın çizgisine yeni bir yorum katmayı mı planlıyorsunuz ? Gelin bu yorumu hem odanızı aydınlatacak, hem de oldukça ekonomik bir yolla lüks bir görünüme kavuşturacak olan abajurla yapabilirsiniz. Abajur seçimi yaparken sadece şu noktaları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yatak odanıza hakim olan renkleri baz alarak bir seçim yapabilirsiniz. Abajurun şapka kısmını seçerken de soğuk kumaş renkleri tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın