in

Yaratıcı Çalışma Odası Dekorasyon Örnekleri

home ofis dekorasyonu

Sizde pandemiden dolayı işini evde yürütenlerden misiniz ? Evet bir çoğumuz bu süreçten dolayı işe gidemeyip, işlerini evden yürütmek zorunda kalıyor. Bir taraftan işlerin aksamaması için bir taraftan da evde verimli bir şekilde çalışmak için kendimize yeni yeni çalışma alanları oluşturmak zorunda kaldık.

Şuan için çalışma alanınızın sizin için yeterli olduğunu düşünmüyor, çalışma odanız ya da çalışma alanınız için yeni arayışlar içindeyseniz, şuan için doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz. Şimdi gelin, birlikte hem verimliliğinizi artıracak, hem de evde sizi çalışmaya teşvik edecek çalışma odalarını yada çalışma odalarını oluşturma başlayalım.

Geçici bir süreliğine evde çalışmak için bir masa ve sandalye işimizi görür. Ama evde çalışma süreci uzadıkça ilk etapta yeterli olan masa sandalye ikilisi yetersiz olmaya başlayabiliyor. Hele ki bugünlerde home office tarzının artmaya başlaması ile evde kendimize yeni yeni çalışma alanları arayışı içine giriyoruz.

Çalışma odası dekorasyonu için illaki bir çalışma odasına ihtiyacımız yok. Evde kendimiz için uygun bir alan belirleyip, bu alanı işimizin ihtiyacına göre dizayn edip, yaratıcı bir şekilde çalışabiliriz.

çalışma odası renk seçimi

Yeni oluşturacağımız çalışma odası yada çalışma alanı için ilk etapta renk seçimi ile işe başlayabilirsiniz. Mekanın için renk seçimi yaparken dikkatinizi dağıtmayacak verimliliğinizi artırmaya yardımcı olacak yalın ve açık renkleri tercih etmenizi öneririz. Mesela, beyaz yada krem rengi tercih edip, bu açık renkleri pastel renkler ile kombinleyerek son derece modern bir alan dizayn edebilirsiniz.

Çalışma odanız için mobilya seçimi yaparken tamamen ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilecek fonksiyonel özelliklere sahip mobilyalar arasından seçim yapmanızı öneririz.

çalışma odası nasıl olmalı

Çalışma odanızı tasarlarken yeri geldiğinde bu odayı çocuğunuzun da ders çalışmak için kullanabileceğini göz önünde bulundurarak dizayn etmenizi tavsiye ederiz. Eğer şuan için mevcut olan çalışma odanızı çocuğunuzun da kullanımına uygun hale getirme olasılığınız var ise onları motive edecek özel bir çalışma alanı kurgulayabilirsiniz.

çalışma masası aydınlatma fikirleri

Çalışma odası yada çalışma alanını kurgularken dikkat edilmesi gereken diğer bir ayrıntı ise aydınlatmadır. Öncelikle mümkün oldukça gün ışığından faydalanabileceğiniz kadar faydalanın. Eğer gün ışığından faydalanma şansınız kısıtlı yada yok denecek kadar az ise, tavan aydınlatmasından ve masa lambalarından yararlanabilirsiniz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

sinema odası dekorasyon fikirleri

Evde Sinema Keyfi İçin Öneriler

ev dekorasyon fikirleri

Evinizi Tazeleyecek 3 Şahane Fikir