in

Televizyon Odaklı Dekorasyon Önerisi

modern tv dekor tasarımı

Yeni nesil ev dekorasyonlarında genelde televizyon odaklı tasarımlar ön plana çıkmaya başladı. Şöyle bir baktığımızda günlük yaşantımızın ve kültürümüzün en önemli parçalarından biri televizyon olduğunu düşünürsek, televizyonların evin odak noktası olması kaçınılmaz görünüyor.

Bir taraftan dijital dünya, bir taraftan bir taraftan video oyunları, bir taraftan da internet temelli dizi ve sinemaları ve bir de akıllı televizyonlar derken , televizyonlar evimizin dekorasyonda uzun bir süre daha var olacağa benziyor. Peki, dekorasyonumuzun odak noktası haline gelen televizyon ile nasıl daha estetik, daha kullanışlı bir dekorasyon kurgulayabiliriz ? Bu sorunun cevabı için bize eşlik etmeye devam edin.

Televizyon Dekorasyon İle İlgi Fikirleri

📌 Işığı Mutlaka Doğru Konumlamak Gerek

Yaşam alanınızda en sık kullanılan cihazların başında televizyon geliyorsa, 7’den 77’ye tüm aile bireyleri evdeki zaman diliminin büyük çoğunluğunu televizyon karşısında geçiriyorsa, aile bireylerin gözlerini odadaki parlak ışıktan koruyacak şekilde bir aydınlatma yapılmasını öneririz. Bu konuda bizim size önerimiz şunlar olacaktır.

dekorasyonda televizyon
  • Televizyonun bulunduğu köşe loş olacak şekilde ayarlanıp, aydınlatma ekipmanların ise televizyon seyredenlerin arkasında kalacak şekilde mümkün oldukça yerden tavana doğru ışık verecek bir yöntem oluşturun.
  • Televizyonun arkasına mümkün oldukça birkaç watt enerji ile çok cılız ışık veren bir fon aydınlatması uygulayabilirsiniz.
  • Yapacağınız fon aydınlatma sayesinde odayı istediğiniz zaman karartıp, ortamı sinema atmosferine çevirebilirsiniz.

📌 Dijital Eğlence Cihazlarına Yer Açmayı Unutmayın

duvara monte tv dekorasyonu

Malumunuz televizyon çağımızın dijital eğlencenin odak noktası durumunda. Bu noktayı göz önüne aldığımızda televizyonun hemen yanı başında dijital eğlence cihazlarına yer vermekte fayda var. PC ve tablet bağlantıları, oyun konsolları, ses sistemi gibi dijital cihazlara yer verecek şekilde televizyon köşesini ayarlamak gerek. Planlayacağınız bu köşe sayesinde hem cihazların kabloları göze çarpmayacak, hem de oda daha kullanışlı ve estetikli bir görünüme kavuşmuş olacak.

📌 Mutlaka Televizyonsuz Bir Alanınızda Olsun

Mümkünse televizyonunuzun olduğu odanın bir köşesini televizyonu görmeyecek yada ekrana odaklanmayacak şekilde bir dizayn oluşturun. Bunu neden mi yapmalıyız ? Hemen kısaca şu şekilde açıklayalım. Evinizin neşe kaynakları minikler çocuk programlarını açıp seyretmeye başladığı zaman sizde odada dinlenmek yada sevgili eşinizle sohbet etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda cam kenarına yerleştireceğiniz rahat ve konforlu oturma köşesine geçebilirsiniz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

urgan ipten sepet yapımı

Ivır Zıvır Sepeti Yapmaya Ne Dersiniz

yeni moda mutfak köşe takımları

Mutfağınıza Yakışacak Köşe Takımları