Sürgülü Kapı Modelleri

Sürgülü kapı modelleri oldukça kullanışlı ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Sürgülü kapı özel aparatlar ile kayar hale getirilmesi ile oluşturulan kapı modelidir. Hem kullanışlı olması hem de hoş görüntüsü ile pek çok insanın tercihi olabiliyor. Sürgülü kapı genellikle standart kapının uymayacağı, balkon, teras, bahçe gibi yerlere ya da alanı büyük olan boşluğa yapılır.

Bir eve sürgülü kapı yapılabilmesi için genellikle kapı boşluğunun uzun olması gerekir. Ancak standart ölçülü kapı boşluklarına da sürgülü kapı yapılabilir. Böyle alanlara sürgülü kapı yapılabilmesi için ya içinden boşluklu ya da dışarıdan yapılması mümkündür. Bu hem daha az yer kaplayacak hem de gayet estetik bir görüntü yakalanmasını sağlayacaktır. Bu kapı modeli için duvarınıza sürgü aparatı takılacaktır. Diğer kapı modellerinde bunun yerine kasa, pervaz vardır.

Surgulu Kapi1

Sürgülü Kapı Fiyatları Ne Kadardır?

Sürgülü kapı modelleri çeşitli tasarımlarla desteklenmektedir. Dolayısıyla bu tarz ürünlerin farklı fiyat seçenekleri halinde karşımıza çıkıyor olması gayet olağandır. Her alanda yapacağınız alışveriş gibi bu alışveriş için de aynı özellik geçerlidir. Kapıyı temin edeceğiniz yere, malzemesine modeline göre fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Burada model tercihini yaparken kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip etmek her zaman önerilmektedir.

Mesela standart sürgülü kapı modeli vardır. Bu model adı üstünde standart şekilde duvara monte edilerek kullanılan modeldir. Bu modellerin fiyatları en az 1500-2000 TL’den başlıyor ve daha da fazlalaşabiliyor.  İkinci model olan rustik sürgülü kapı modelleri de rustik perdelerin mantığında duvarından asılan demir ya da boru parçasıyla kullanılan modeldir.  Bu modelin sadece aparatı 1000 TL olabiliyorken tamamen kapı modelleri de buna göre artabiliyor.

Başka bir sürgülü kapı modeli de duvar içi sürgülü kapı modelidir. Bu modelde ise kapılar duvarın içine girmektedir. Bu yüzden hem içeride hem dışarıdan olmak üzere çift pervaz yapılır. Bu model de 1500- 2000 TL’ den başlayabilmektedir. Tüm bu bilgiler ışığında sürgülü kapı modelleri pratik bir kullanım özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. Tam da bu noktada sürgülü kapıların, dar alanlarda mükemmel sonuçları ortaya koyduklarını da rahatlıkla ifade edebiliriz.

Surgulu Kapi2

Sürgülü Kapı Kullanışlı Mıdır?

Sürgülü kapılar hem alandan tasarruf hem de estetik görüntü sağlarlar. Bu yüzden alan tasarrufu için birebirdir.  Sürgülü kapıların tek sıkıntısı zaman içinde yerinden düşebilir ancak unutmayın ki normal bir kapı da zaman içerisinde deforme olabilir. Burada sürgülü kapıların üst düzeyde bir kalite standartlarına sahip bir şekilde tasarlandıklarını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Sürgülü kapı modelleri günümüz koşullarında yaşam alanlarına fark katmak konusunda üst düzeyde bir performansı ortaya koymaktadır. Yine sürgülü kapıların dekorasyon noktasında üst düzeyde bir performansın merkezinde yer aldıklarını rahatlıkla ifade edebiliriz. Böylece son zamanlarda sürgülü kapıların gün geçtikçe yoğun bir düzeyde ilgi gördüklerini de ifade edebiliriz.

Bir yanıt yazın