in

Stüdyo Daire Nasıl Dekore Edilir ?

küçük alanlar için fonksiyonel öneriler

Günümüzde 1+ 0 olarak bilinen stüdyo daireler gün geçtikçe daha çok artmaya başlıyor. Bir daire olması gereken mutfak, salon ve yatak odasını tek bir alanda sunan stüdyo evlerin yada daireler doğru bir dekorasyonla gayet şık ve kullanışlı alanlar sunmaktadır. Peki, stüdyo bir dairemiz var ise, alanları daha verimli nasıl kullanabiliriz ? Evin dizaynı yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Stüdyo daire dekorasyonu için bu konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Odaların Sınırlarını Belirleyin

İlk etapta tek bir oda gibi görülen bu tür mekanlarda uygun bir dekorasyon uygulamaları ile odaların sınırlarını belirlemekte fayda var.

stüdyo daire dekorasyon fikirleri

Mutfak, salon ve yemek odası alanlarını belirlemek için dekoratif panellerden yararlanabilirsiniz.

Bir kitaplığınız mevcut ise bu kitaplığı alanları ayırmak için kullanabilirsiniz.

Mekanın bütünlüğüne görsel bir estetik katmak için dilerseniz cam duvarlardan da yararlanabilirsiniz.

Odaların sınırlarını belirlemek için her alanın duvarını farklı renkte boyayabilirsiniz.

Açık Renkler İle Mekanınızı Aydınlatın

Dekorasyonun bir parçası olan duvarlar için seçeceğiniz renk yada renk kombinasyonları, mekanın daha aydınlık ve ferah göstermenize yardımcı olur. Evinizi olduğundan bir tık daha büyük göstermek aynı zamanda ferah ve aydınlık göstermek içinde beyaz ve tonları, pastel renkler arasından seçim yapıp duvarlarınıza yansıtın.

Mobilya Seçiminde Tercihinizi Fonksiyonel Özelliklere Sahip Mobilyalardan Yana Kullanın

stüdyo daireler için çözümler

Hem alandan tasarruf sağlamak, hem de alanı daha işlevsel hale getirmek için büyük mobilyalar yerine tercihinizi akıllı mobilyalardan yana yapmanızı öneririz. Yatak, çalışma masası ve gardırop özelliğini olan mobilyaları düşünebilirsiniz. Hep orta sehpa, hem yemek masası olarak kullanabileceğiniz aynı zamanda ekstra bir depolama alanı sunacak olan akıllı masalar işinize çok yarayacaktır.

Mobilyalarınızı Duvara Sıfırlamayın

Küçük mekanların dekorasyonunda yapılan hatalardan biri mobilyaları duvara yaslamaktır. İlk etapta görünüm açısından zeminden tasarruf sağlanıyor gibi görünebilir. Aslında yapılan bu uygulama mekanı daha dar göstermektedir. Bu uygulama aynı zamanda mekanı sanki nefessiz bırakıyormuş gibi göstermektedir. Bu nedenle mobilyalarınızı yerleştirirken mobilya ile duvar arasında bir tık boşluk bırakın.

Halı ve Perde Seçimine Dikkat

Fonksiyonel özelliğe sahip mobilyalar arasından ihtiyacımız olan ürünleri aldık. Şimdi sırada halı ve perde seçimi var. Ev tekstil ürünlerinde bizim fikrimizi soracak olursanız, perde konusunda uzun perdelerden uzak durun, deriz. Halı konusuna değinecek olursak, mümkün oldukça evi ferah gösterecek, küçük boyutlara sahip, açık ve desensiz halı modelleri arasından seçim yapmanızı öneririz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Romantik Balkon Dekorasyon Fikirleri

kendin yap tablo önerileri

Duvarlarınıza Dekoratif Tablolarla Renk Katın