Sade ve Modern Oturma Odası için 5 Öneri

Yaşam alanlarında aile bireylerin ortaklaşa kullandıkları alanların başında oturma odaları gelir. Oturma odası, bazı evlerde salon görevini de üstlenip, misafirleri en iyi şekilde ağırlar. Bu unsuru göz önüne aldığımızda bir taraftan aile bireylerin rahat etmesi, bir taraftan da gelen misafirleri konforlu ve rahat bir mekanda ağırlamak için oturma odası dekorasyonu ayrı bir önem taşımakta.

Peki, rahat, konforlu, modern çizgilerin hakim olduğu, sadeliğin ön planda olacağı davetkar bir oturma odası dekorasyonu nasıl yapabiliriz, diyenler için bazı önerileri bu konumuzda paylaştık.

Modern ve Sade Oturma Odası Dekorasyonu

Aydınlatma

modern oturma odası aydınlatma modelleri

Oturma odası dizaynın temelinde oturma grubu, ev tekstil ürünleri ve dekoratif unsurlar yer alsa da, oturma odasının ambiyansını değiştiren en önemli unsur ise aydınlatmadır. Oturma odasının dizaynına görsel bir estetik katmak adına odanın farklı noktalarında farklı biçimlerde aydınlatmalar kullanabilirsiniz.

Favori Renklerinizi Yansıtın

modern oturma odası dekorasyon fikirleri 2020

Dekorasyona kendi kişiliğinizi yansıtacak can alıcı renk veya renk kombinlerini yansıtarak, odanızı hem kendinize özgü kişileştirmiş olursunuz, hem de farklı bir yorum katmış olursunuz.

Ahşapla Sıcak Dokunuşlar

yeni ahşap tv ünitesi tasarımları

Sade , doğal ve sıcak bir ambiyans oluşturmak adına yapı endüstrisinin ev mobilyaları için sunmuş olduğu ürünler arasında ahşabı tercih edebilirsiniz. Ahşabın hem kendine özgü sıcaklığı, hem de bulduğu ortama kattığı doğallık sayesinde ortamda farklı bir atmosfer oluşturuyor. Sizlerde doğal bir atmosfer oluşturmak isterseniz , doğal ahşap renkler ve dokularında laminat esintileri barındıran ürünler tercih edebilirsiniz.

Halınız İle Ahenk Oluşturun

yeni sezon oturma odası halı modelleri

Kış dekorasyonun olmazsa olmazı halılar. Şöyle bir oturma odanıza baktığınızda sanki bir şeylerin eksik olduğunu yada bir parçanın değişmesi gerekir, ama neyin diye düşünüyorsanız ve bu değişim halıda olduğunu düşünüyorsanız, sizlere bu konuda küçük bir önerimiz olacak. Bir taraftan kış dekorasyonunuzu tamamlayacak, bir taraftan da zemin dekorasyonunuza farklı bir estetik katacak olan el dokuması halı tercih edebilirsiniz.

Stil Sahibi Bir Sehpa

yeni trend orta sehpa modelleri

Bazı mekanların, bazı değişmez mobilyaları vardır. Mesela oturma odasının tv ünitesi, oturma grubu ve hem işlevsel hem dekoratif unsura sahip olan orta sehpadır. Oturma odanızın ambiyansını değiştirmek , mekana yeni bir görünüm kazandırmak adına yeni moda orta sehpa modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın