in

Oturma Odası Renk Kombinasyonları

oturma odası renk kombinasyon fikirleri

Doğru bir boya rengi kombinasyonu ile oturma odanızın dekorasyonuna estetik katabilirsiniz. Oturma odasını daha etkileyici bir hale getirmek için renk seçimi yada seçimleri mobilyalarımızla da özellikle oturma grubumuzla ahenk içinde olmalı.

Oturma odanız için renk seçimi yaparken öncelikle şunları kendinize sormanızı tavsiye ederiz. Seçeceğim renk odaya her girdiğimde beni etkilemeli. Bir taraftan odaya huzur ve enerji katarken bir taraftan da odayı geniş ve ferah göstermeli.

Bu konuda sizlere ilham vermesi adına en iyi oturma odası boya seçmenize yardımcı olacak aynı zamanda koltuklarınızla ahenk içinde olacak birkaç öneride bulunalım.

Somon ve Hardal İkilisi

duvar rengi ve mobilya uyumu

Oturma odanızda sıcak ve çarpıcı bir etki oluşturmak isterseniz altın hardal tonu ve somon ikilisini düşünebilirsiniz. Bu çarpıcı ikiliye bir de serinletici bir etki oluşturmak için lacivertti de ekleyebilirsiniz.

Fuşya ve Menekşe Kombinasyonu

oturma odası renk kombinasyon fikirleri

Oturma odanızın dizaynında sadelik hakim ise, bu sadeliğe birazcık renk katmak fena olmaz, ne dersiniz. Diyelim ki oturma odanızda beyaz renk hakim. Bu renge pembe ,mor tonları ekleyerek odaya hareketlik ve renk katabilirsiniz. Mesela parlak fuşyanın yatıştırıcı özelliğinden menekşe ile zıtlık oluşturarak odanızın enerjisini artırabilirsiniz.

Kabarcık Siyah

yeni sezon oturma odası renkleri

Siyahın asaletinden pembenin enerjisinden yararlanmaya ne dersiniz ? Odanızda modern bir çizgi oluşturmak isterseniz duvar dekorasyonunuzda siyah ve pembe renk kombinasyonundan yararlanabilirsiniz. Bu ikili nötr tonlar için zemin oluşturmaktadır. Odada biraz egzotik bir atmosfer oluşturmak için eksantrik tonlardan yararlanabilirsiniz.

Canlı Mavi ve Sarı İkilisi

oturma odasında hangi renkler kullanılmalı

İç açıcı aynı zamanda çarpıcı bir görünüm oluşturmak isterseniz sarı rengin sıcaklığından mavinin derinliğinden yararlanabilirsiniz. Yukarıdaki görseli baz alacak olursak, odaya hem hareketlik, hem sıcaklık hem de enerji katmak adına perde renk seçimi sarıdan yana yapıldığını görmekteyiz. Koltuk seçiminde ise tekli iki koltukta mavi renk kullanılarak odada samimi bir hava oluşturulmuş.

İndigo Kanarya Sarısı

koltuklarla duvar rengi uyumu

Cesur bir dekorasyon oluşturmak isteyenler için küçük bir öneride bulunalım. Oturma odanızın odak rengi olarak kanarya sarısını tercih edebilirsiniz. Bu davetkar aynı zamanda güçlü rengi bastırıp dengelemek için indigo tonları ile kombinleyebilirsiniz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

iyi uyku için yatak odası dekorasyonları

Rahat Bir Uyku İçin Yatak Odası Dekorasyonu

kendin yap supla

Sofralara Şıklık Katacak Suplalar