Romantik Ev Dekorasyon Fikirleri

Başta yeni evliler olmak üzere romantizmden hoşlanan çiftler için şahane romantik ev dekorasyon önerilerimiz var. Yaşam alanlarınızın çizgisinde romantik bir atmosfer oluşturmak için öyle evinizi baştan aşağı yenilemenize gerek yok. Birkaç küçük değişim ve dokunuş ile bu ambiyansı yakalamanız mümkün.

Dekorasyon alanında birkaç ipucundan yararlanarak ister evinizin bir bölümünü, isterseniz de tümünü istediğiniz gibi dizayn edip, romantik bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Hazır buraya kadar satırlarımızı okumuşken, sizlere bu konuda ilham verecek birkaç öneride bulunalım. Sizlerde bu öneriler ışığında hayalini kurduğunuz o atmosferi oluşturmaya başlayın.

Sıcak ve Konforlu Seçimler

romantik oturma odası dekorasyonları

Rahat ve konforlu bir oturma grubunuzun olduğunu varsayalım. Bu oturma grubunun bir taraftan konfor ve rahatlığını artırmak bir taraftan da hayalini kurduğunuz romantik atmosferi yakalamak için şöyle bir yol izleyebilirsiniz. Oturma grubunun görselliğini artırmak adına dekoratif kadife yada kürklü yastıklar tercih edebilirsiniz. Odada loş bir ışık yakalamak adına orta sehpanın üzerinde ortama hoş bir koku yayacak kokulu mumlar bırakabilirsiniz. Dilerseniz mum yerine tercihinizi dekoratif bir aksesuar olarak da kullanabileceğiniz fenerden yana da yapabilirsiniz.

Yatak Odasında Romantik Dokunuşlar

romantik yatak odası dekorasyon fikirleri

Genelde ev dekorasyonunda romantik bir atmosfer oluşturmak değince akla gelen ilk mekanlardan biri yatak odasıdır. Herkesin romantizm anlayışı farklı olduğundan dolayı, yatak odalarında farklı şekillerde yansıtabilirler. Bizim bu konuda fikrimizi soracak olursanız, yatak odasının en göz alıcı noktalarından biri yataktır. Bir taraftan yatağı odanın odak noktası yapmak, bir taraftan odanın atmosferinde romantizmi yakalamak adına tekstil ürününde tercihinizi satenden yana yapmalısınız. Yatağınızın üzerinde saten bir çarşaf düşünün. Şöyle elinizi hafif bir dokunup, çarşafın üzerinde gezdirdiğiniz zaman ipeksi dokusunu anında hissedersiniz. Bir taraftan yumuşak dokusu ile rahatlığı sunarken, bir taraftan da parlak yapısı ile estetiğini gözler önüne sermektedir.

Kokuların Cazibesi

Yaşam alanlarınızı olduğundan bir tık daha fazla cazip ve çekici hale getirmek için birçok yol mevcuttur. Bu yollardan biri de baştan çıkartıcı kokuların cazibesinden yararlanmaktır. Kokuların uyarıcı bir etkisi vardır. Uyarıcı etkisinin yanı sıra yaşam alanlarınızda oluşturmak istediğiniz romantik atmosferi tamamlayıcı bir unsurdur. Yaşam alanınızın atmosferinde güzel kokular oluşturmak için kokulu mumlardan yararlanabilirsiniz. Yatağınızın üzerine, yemek masasının üzerine veya evinizin herhangi bir alanına bırakacağınız gül yaprakları ortamda hoş bir koku bırakacaktır. Parfümlerden yararlanabilirsiniz. Lavanta , leylak ve baharatlı kokularda, mekanınıza hoş kokular bırakır.

Bir yanıt yazın