Penye İpten Örgü Sepeti Nasıl Yapılır ?

Sevgili hanımlar, malumunuz tüm dünyanın sağlığını tehdit eden Corona Virüsünden ( COVID – 19 ) dolayı kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığı açısından evde kalıyoruz. Evde kalacağımız bu süreç içerisinde hem kaliteli zaman geçirmek, hem de küçük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirmek adına Ev Dekorasyonum sitesi ekibi olarak kendin yap fikirlerini sizlere sunmak istiyoruz.

Bugünkü öneriniz nedir diye soracak olursanız, hemen söyleyelim. Hem dekoratif olarak hem de çok amaçlı kullanabileceğimiz şık bir örgü sepeti yapalım, istiyoruz. Yapımı son derece kolay, evinizde ihtiyacınız olan her alanda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz pratik örgü sepeti yapımına var mısınız ? Bize katılacağınızı hissederek, hemen önce malzeme listesini ardından da adım adım sepetin yapılışını anlatmaya başlıyoruz.

diy pratik örgü sepeti

Pratik Örgü Sepeti Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

📌 İstediğiniz renkte penye ip

📌 9 numara tığ

Küçük bir hatırlatma. Sepetinizi hızlı ve rahat bir şekilde bitirmek için mümkün oldukça kalın bir ip ve tığ seçmekte fayda var.

Yapılış Aşamaları

📌 Sepetin yapımına başlamak için ilk önce 5 tane zincir atarak işe başlıyoruz.

📌 4 köşe için üçer kez batırarak sıkı iğneleme yapıyoruz.

📌 Bu şekilde dönerek dilediğimiz boyutta ulaşana kadar sepetin zemin bölümünü örmeye devam ediyoruz.

📌 Sepetin zemini bitirdikten sonra herhangi bir dolama ve artırma işlemi yapmadan bir sıra düz örgü işlemini uyguluyoruz.

📌 Sepetin kenarları için ise şöyle bir uygulama yapıyoruz. Sepetin kenarları için herhangi bir artırma veya eksiltme işlemi yapmadan sık örgü tekniğini uyguluyoruz.

📌 Sık örgü tekniğini uygulayarak istediğimiz boyutta ulaşana kadar örmeye devam ediyoruz.

Kolay Gelsin.

Bir yanıt yazın