in ,

Pencere Önü Dekorasyon Fikirleri

çatı katı pencere önü dekorasyonları

Yaşam alanı dizaynınıza farklı bir yorum katacak olan pencere önü dekorasyon fikirleri ile daha etkileyici alanlar yaratmaya hazır mısınız ?

Yoğun, yorgun ve stresli bir günün ardından, bazen kendimizle kalmak istediğimiz zaman evde kendi köşemize çekilmek isteriz. Bir taraftan bedeninizi ve ruhunuzu, bir taraftan da zihninizi dinlendirmek için evde kendinize bir dinlenme alanı ya da köşesi hazırlamak için pencere önünü tercih edebilirsiniz.

Şahane Bir Pencere Önü Kurgulayın

Yaşam alanlarınızın oturma alanlarını baştan kurgulamak için pencere önü dekorasyon önerilerinden yararlanabilirsiniz. Mesela pencerenin önüne rahatlıkla konumlayabileceğiniz sedir şekilde kanepe yaptırabilirsiniz.

Yatak odanız için şık aynı zamanda kullanışlı ve konforlu bir oturma alanı dizayn etmeyi düşünüyor ama yeteri kadar alanınızın olmadığından dolayı pek bir şey yapamadığınızı düşünüyorsanız, şöyle bir dizayn oluşturabilirsiniz. Pencere önüne güzel bir sedir yerleştirebilirsiniz. İstediğiniz zaman gün doğumunu ve batımını izleyebilirsiniz. Doğal ışığı muntazam alan bu oturma köşesini, dilerseniz okuma köşesi olarak da değerlendirebilirsiniz.

Ekstra Alanlar Oluşturun

Eğer pencere önü için özel bir sedir yaptırmayı düşünüyorsanız, şöyle bir sedir yaptırabilirsiniz. Fazla eşyalarınızı yerleştirmek için sedirin altını çekmeceli yada raflı yaptırabilirsiniz.

sedirli yavrulu yatak

Hazır özel bir sedir yaptırmaya karar vermişken, altı yataklı bir sedir yaptırarak, fazladan bir yatağa da sahip olursunuz.

Çatı Katınızı Değerlendirin

Çatı katınız mevcut ise, bu alanda yeni bir oturma alanı oluşturmak için pencere önü oldukça ideal bir seçim olacaktır.

çatı katı pencere önü dekorasyonları

Çatı formundaki tavana eşlik edecek perde unsuru ve dekoratif yastıklar göz estetiğine hitap eden bir güzellik oluşturacaktır. Manzara karşısında kahvenizi yudumlayıp, müzik dinlemek, dergilere göz atmak yada kitap okumanın keyfi bir başka olacaktır.

Raf Sistemleri

Pencere alanını daha işlevsel bir halde kullanmak için açık raf sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Açık raf sistemi sayesinde duvar dekorasyonunuzu da fonksiyonel açıdan değerlendirmek için oldukça yaratıcı bir fikir olarak değerlendirilebilir.

salon pencere önü dekorasyonu

Bu alanı daha cazip ve estetikli bir görünüme kavuşturmak için şık aydınlatma unsurlarından ve dekoratif çiçeklerden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz zemin alanından tasarruf etmek adına depolama ihtiyacınızı da muntazam bir şekilde karşılamak için yine açık raf sisteminden yararlanabilirsiniz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

eski perdeleri değerlendirme

Eski Perdenizi Sakın Çöpe Atmayın !

Dekorasyonda Heykel Modası !