in ,

Pantone 2021 Yılın Rengi Seçti

2021 pantone renkleri

2021 Yılının Rengini Ultimate Gray ve Illuminating

Her Aralık ayında olduğu gibi, bu Aralık ayında Pantone, önümüzdeki yılının rengini belirleyip, açıkladı. Pantone, 2021 yılının rengi olarak Ultimate Gray ve Illuminating belirledi ! Neden bu renklerini seçtiklerini şu şekilde açıkladı.

Her sene tek bir renk belirleyen Dünya Renk Endüstrisi Pantone, bu yıl bir değişiklik yaparak 2 tane renk belirledi ! Önümüzdeki yıl, modadan dekorasyona bir çok alanda Ultimate Gray ve Illuminating renklerine sık sık rastlayacağız. Pantone bu renkleri seçmelerin nedeni şu şekilde açıkladı.

 

2021 pantone renkleri

Son dönemlerde tüm dünyanın yaşadığı ve şuan için yaşamaya devam ettiği iki ucu simgeliyor. Bir yandan tıpkı kayalar gibi dayanıklılığı, sertliği ve kararlığı temsil eden Ultimate Gray, bir yanda da güneş gibi aydınlığı, iyimserliği ve yumaşaklığı temsil eden Illuminating.

Illuminating (PANTONE 13-0647) sarının yumuşak bir tonu olarak belirlenen bu renk, her şeye rağmen var olan umudu ve mutluluğu simgelemekte. Aynı zamanda en karanlık anlar içinde bile gülümseten tüm anlara küçük bir gönderme yapıyor.

 Ultimate Gray (PANTONE 17-5104) grinin en bildik tonları arasında yer alan bu renk ise, her ne kadar kötümserliğin yapıyor gibi görünse de vazgeçmemenin, azmetmenin ve dirayetli olmanın bir simgesi olarak dikkat çekiyor.

Şimdi gelelim, işin bizle olan kısmına, yani dekorasyon kısmına ! Bir süredir tüm dünyaca yaşamakta olduğumuz bu pandemi sürecini biran önce geride bırakıp, yeni başlangıçlar yapmak için hazırlandığımız bu günlerde yaşamakta olduğumuz mekanların atmosferini değiştirmek için küçük dokunuşlar, büyük değişiklikler yapmak için yeni renkler arayışlar içerisindeyseniz, yeni sezonun bu umut veren gri ve sarı renk kombinasyonundan yararlanabilirsiniz. Gri ve gri tonlarından yararlanarak elegan yada elit bir çizgi oluşturup, yaşadığımız alanlara sıcak bir dokunuş yapıp enerjisini yükseltmek için sarı ve sarı rengin tonlarından yararlanabilirsiniz. Bu renkleri dekorasyonumuza farklı bir şekilde nasıl yansıtabileceğiniz konusunda sizlere yardımcı olmak adına bir sonraki konumuzda görseller eşliğinde fikirlerimizi paylaşacağız.

Takipte Kalın 😉

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

yeni yıl hediyeleri 2020

Yılbaşı Hediyenizi Seçtiniz mi ?

evde yılbaşı çelenk yapımı

Yılbaşı Çelengi Yapmaya Ne Dersin ?