Orta Sehpa Nasıl Dekore Edilir ?

Yaşam alanlarımızın çizgisinde kendimizden izlerin olmasını isteriz. Evimize yeni gelen bir misafir, bizim hakkımızdaki ilk izlenimleri, evimizin dizaynına bakarak bilgi sahibi olmaya çalışırlar. Peki , sizin evin çizgi ile gelen misafirlerinize sizden gelen mesaj net olarak gönderebiliyor musunuz ?

Şimdi gelin birlikte evimize yeni gelecek olan misafirler için kendimiz hakkında vermek istediğimiz mesajı eğlenceli bir kompozisyon oluşturarak yaşam alanlarımıza nasıl yansıtabileceğimiz bir düşünelim.

Oturma odamızda, salonumuzda ve bazende evin farklı bir alanında kullandığımız orta sehpaları ele alalım. Nasıl bir orta sehpa dekoru yaparak, hem mekanın estetiğini artırabiliriz, hem de sehpayı daha kullanışlı hale nasıl getirebiliriz, bir düşünelim.

Orta Sehpa Dekorasyon Örnekleri

Taze Çiçekler

orta sehpa dekorasyonu

Mekanda doğal bir koku oluşturmak için seçtiğimiz çiçekleri yerleştireceğimiz bir vazo seçimi ile işe başlıyoruz. Çiçekleri vazoya yerleştirirken ne görüş açımızı bozacak bir konumda olacak, ne de çok yüksek olmayacak şekilde vazoya yerleştirip, vazoyu da sehpaya güzel bir şekilde konumlandırın. Diyelim ki , sürekli taze çiçekleri yenilemekte zorlanıyorsunuz. Böyle bir durumda taze çiçekler yerine alternatif olarak saksı içine sevdiğiniz herhangi bir bitkiyi de tercih edebilirsiniz.

Sizi Yansıtacak Olan Kitaplar

orta sehpa düzenlemesi

Genelde telefonumuzu, tabletimizi ve televizyon kumandasını üzerinde bıraktığımız orta sehpalar aslında mekanların odak parçasıdır. Oturma odanızın veya salonunuzun odak parçalarından biri olan orta sehpanın üzerine dilerseniz şuan için üzerinde çalıştığınızı konuyu anlatan bir kitap, okumakta olduğunuzu bir romanı sehpanın üzerine bırakabilirsiniz. Bu şekilde hem istediğiniz zaman kitap elinizin altında olacaktır. Hem de eve gelen konuklar sizin beğeniniz ve zevkiniz hakkında bir fikir sahibi olacaktır.

Hatırası Olan Parçalar

orta sehpa dekoratif objeler

Evinizin herhangi bir alanında kullandığınız orta sehpayı sizin adınıza hazırlanan bir müze olarak hayal edin. Bu sehpanın sizi nasıl anlatmasını isterdiniz ? Geçmişte yaşadığınızla ilgili nasıl bilgileri yansıtmasını isterdiniz ? Sizi ve geçmişin güzel anlarını yansıtmasını istediğiniz parçaları, objeleri veya nesneleri orta sehpanın üzerinde güzel bir şekilde sergileyebilirsiniz. Diyelim ki kullanacağınız parçaların dekoratif olmadığını düşünüyorsanız, şöyle bir uygulama yapabilirsiniz. Sergileyeceğiniz olan parçaları cam bir tepsinin üzerine bırakabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. orta sehpa dekorasyonu Orta Sehpa Nasıl Dekore Edilir ? için yorumda bulun

    Orta Sehpa Nasıl Dekore Edilir ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Orta Sehpa Nasıl Dekore Edilir ? için ilk yorumu yapabilirsin.