Odaları Ayırmak İçin Dekoratif Duvar Önerileri

Evinizin iç mekan dizaynında hayalini kurduğunuz dekoru gerçekleştirmek için bazı unsurlara göre hareket etmek gerek. Bir taraftan hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek , bir taraftan da yaşam alanlarınızın görsel estetiğini ön plana çıkarmak için mekanın durumuna göre bazı duvarları kaldırmak veya yükseltmek gerek. Bazen de bazı odaları birbirinden ayrı mekanlar ayırmak içinde dekoratif duvarlardan yaralanmak gerek.

Bu yazımızda büyük odaları farklı iki alana ayırabilmek veya birleşik salon ve mutfakları birbirinden ayırmak için nasıl bir yöntem uygulayabileceğiniz konusu üzerine fikirlerimizi sizler ile paylaşacağız.

Birçok mimar, odaları ayırmanın en şık yollarından biri dekoratif duvarlar olduğunda hemfikirler. Bizde bu fikri destekliyoruz. Sizlerinde beğeneceğini umduğumuz bazı örnekleri, sizlerin beğenisine sunmak istiyoruz.

Işık Oyunları

dekoratif salon duvarları

Bu uygulamada grinin farklı tonlarından oluşan , girintili çıkıntılı dizilimleriyle , taş dokulu bir dekoratif duvar görmekteyiz. Bu gri taş dokulu dekoratif duvarın girintilerini ön plana çıkartmak adına aynı zamanda duvarı daha estetikli göstermek için duvar diplerinde ışıklandırmalar yapıldığını görmekteyiz. Dekoratif etkiyi güçlendiren diğer bir ayrıntı ise duvar çevresinde yer alan beyaz taşlardır.

Büyük Bir Duvar

dekoratif duvar modelleri

Bu örneğimizde de beyaz bir duvar bloku görmekteyiz. Odanın diğer duvarları ile ahenk içinde olan bu duvar, taş dokusu sayesinde diğer duvarlardan kendini farklılaştırarak , kendisini mekanda belli ediyor.

En Uygun Yer

yeni sezon duvar dekorasyonları

Odayı ayırmak için dekoratif duvarı nerede konumlayacağımız da oldukça önemlidir. Yukarıdaki görseli incelediğimizde burada yer alan dekoratif duvarlar ; oturma odasını, yemek odasını , giriş alanın ve koridoru birbirinden ayıracak şekilde konumlandığını görmekteyiz.

Küçük Ama İşlevsel

dekoratif taş duvar tv ünite tasarımları

Mekanınızı görsel açıdan daha etkili hale getirmek adına öyle devasa duvara gerek yok. Önemli olan duvarın mekandaki yeri ve işlevidir. Bu örnekte görüldüğü üzere oturma odası ile mutfağı birbirinden ayıran küçük ama işlevselliği olan bir dekoratif duvar paneli görmekteyiz.

Yaratıcı Dizaynlar

ev içi duvar dekorasyonları

Görsel estetiğe sahip oldukça yaratıcı bir dekor ile karşı karşıyayız. Bu örneğimizde yüksek tavana sahip bir mekan görmekteyiz. Bu mekanda biri kısa , biri uzun taş duvarların tercih edildiğini görüyoruz. Ayrıca yerden yükseltilmiş oturma odası basamakları anımsatan zemin ise bu dekoru farklı ve yaratıcı kılan unsurlar arasında yer almakta.

Bir yanıt yazın