Odalar İçin Doğru Aydınlatma Önerisi

Genelde yaşam alanların çizgisini zarif ve şık bir şekilde tamamlayan aydınlatma ürünlerini seçerken ya fazla önem gösterilmez, yada gözden kaçırılan bir detay olur. Odalar için doğru seçilmeyen aydınlatma sistemleri bir taraftan göz sağlığımızı bozmasına neden olurken, bir taraftan da odanın karanlık bir görünüme sahip olmasına neden olur.

Bir taraftan odaları aydınlık göstermek, bir taraftan da odanın albenisini artırmak için iç mekan için aydınlatma ürünü seçerken nelere dikkat etmeliyiz, şimdi bunlara bir göz atalım.

Doğru Aydınlatmayı Nasıl Seçebiliriz ?

Sıradan, sıkıcı bir atmosferden uzak, keyif dolu bir ortam oluşturmak için mekan için doğru aydınlatma seçmek gerek. Doğru bir aydınlatma seçmek için aydınlatma ürünlerinin seçimine dair bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerek. Bu kriterleri göz önünde bulundurduğumuz taktirde gözümüzü yormayan aydınlatma araçları ile odanın dekorasyonuna vurgu yapabilir, daha ferah ve aydınlık ortamlar oluşturabiliriz.

📌 Dekorasyonunuzu Ön Planda Tutun

Yaşam alanlarınızı aydınlatmak için hangi aydınlatma aracını seçerseniz seçin, öncelikle tercih edeceğiniz ürünün dekorasyona uygun olmasına özen gösterin. Diyelim ki, yaşam alanınızın dekorasyonuna klasik bir çizgi hakim, böyle bir durumda altın yada rose renklerin hakim olduğu gösterişli aydınlatma araçları arasından seçim yapabilirsiniz.

📌 İhtiyacınız Doğrultusundaki Ürünlere Yönelin

Sırf tasarımı güzel, rengi hoşunuza gitti diye aydınlatma ürünü tercih etmeyin. Mekanın verimliliğini artıracak aydınlatma ürünleri arasından tercihinizi yapın.

Salon ve Oturma Odası Aydınlatması Nasıl Olmalı ?

oturma odası aydınlatma seçimi

Ev dekorasyonunda en çok önem verdiğimiz alanların başında oturma odaları ve salon gelmekte. Aile bireylerin en çok kullandığı ortak mekanlardan biri olan bu odalar için aydınlatma ürünü seçerken olayı oldu bittiye getirmeyin. Salon için aydınlatma seçerken öncelikle salonun fiziksel özelliğini göz önünde tutarak bir sınırlama yapmayın. Aydınlatma ürünün boyutunu göz önüne alarak seçimlerini yapabilirsiniz. Şık ve gösterişli bir salon için tercihinizi avizeden yana yapmayı planlıyorsanız tavanın yüksekliğini göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Yatak Odası Aydınlatma Ürünü Nasıl Olmalı ?

yatak odası sarkıt lamba seçimi

Rahat ve huzur verici bir yatak odası için aydınlatma seçerken, odanın boyutuna uygun aydınlatma ürünleri arasında tercih yapmalısınız. Yatak odası için aydınlatma ürünü seçerken gölgelenmiş lambalardan yada çok opak ışıklardan kaçının. Neden diye soracak olursanız, bu ürünler görsel açıdan mekana görsel bir estetik katsa dahi aramış olduğunuz işlevselliği ve verimliliği sunamayacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?