Mutfak Dizaynında Yeşil Elma Etkisi

Sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği, komşularla kahve keyfi derken zamanımızın büyük bir bölümünü mutfakta geçiriyoruz. Bu alanda geçirdiğimiz süreyi göz önünde tuttuğumuzda ara ara mutfak dekorasyonunda yenilik ve değişiklik yapmak uygun olacaktır. Sizlerde bugünler mutfağınıza sihirli dokunuşlar yapıp, etkili bir mutfak dekorasyonu oluşturmayı düşünüyorsanız, bu konumuza göz atmanızı öneririz.

Biliyorsunuz bir mutfağın görsel estetiğini artıran en önemli unsurlara arasın renk ve renk kombinasyonu yer almaktadır. Hem mekanı fresh bir görünüme kavuşturacak, hem de görsel açıdan estetik katacak yeni bir renk arayışı içerisindeyseniz sizlere yeşil elma rengini önerebiliriz.

Mutfakta Neden Yeşil Elma Rengini Tercih Etmeliyim ?

Öncelikle bu rengi neden seçmeniz gerektiği konusuna değinerek işe başlayalım. Biliyorsunuz yeşil elma rengi fresh bir görünüme sahiptir. Bizde mutfak alanın atmosferinde fresh bir his uyandırıp, aynı zamanda ferah ve huzur verici bir ortam oluşturmak istiyorsak, bu rengi tercih etmeliyiz. Mutfağınız fiziksel açıdan nasıl olursa olsun, alışagelmiş dizaynın dışına çıkıp daha etkileyici bir görünüme kavuşturmak adına yeşil elma rengi ile beyaz rengi zarif bir şekilde kombinleyebiliriz.

Yeşil Elma İçin Renk Kombinleri

yeşil beyaz mutfak dekorasyonu

Yeşil tonunun freshliğini en güzel yansıtan renklerden biri olan yeşil elma rengini beyaz ile harmanlayarak ferah bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Bu ikiliyi şu şekilde mutfak alanınıza yansıtabilirsiniz. Mutfak tavanında beyaz rengi tercih ederken mutfak dolabı rengini yeşil seçerek ferahlık hissini daha da kuvvetlendirebilirsiniz.

Alanı daha huzur verici aynı zamanda dingin ve ferah bir görünüme kavuşturmak adına duvarlarda koyu yeşil tonlarını kullanırken, tavan kirişlerinde ise açık yeşil tonlarını tercih ederek muhteşem bir denge tercih edebilirsiniz.

yeşil mutfak aksesuarları

Şahane bir dengeleyici özelliğe sahip olan bu rengi dilerseniz mutfak tekstil ürünlerinde, yemek takımlarınızda dilerseniz görsel açıdan mekana estetik katacak olan dekoratif objelerde de tercih edebilirsiniz.

L yeşil mutfak dekorasyonu

Mutfak alanında kör nokta diye tabir ettiğimiz noktaları aydınlatmak adına yeşil renklerle ışık oyunları kurgulayabilirsiniz.

Mutfak dekorasyon alanında şahane bir denge yakalamak adına dilerseniz mutfak masası ve sandalye yada mutfak köşe takımınızı kırık beyaz tercih edebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?