Modern Ofis Dekorasyon Önerileri

Ofis dekorlarına şöyle bir göz attığımızda genelde kendi bulvarında çok fazla bir fark olmayan bir düzene sahip olduklarını görmekteyiz. Neredeyse birbirinin kopyası niteliğinde olan ofis dekorasyonları hem aynı düzeyde gidecek diye bir kuralda yok. Ofisinizi benzersiz bir şekilde dizayn etmek elinizde. Bunun için sadece size ilham verecek, sizi harekete geçirecek birkaç fikri ihtiyacınız var.

İşte sizi harekete geçirecek, ofis dekorasyonunuzu yenileyip, benzersiz bir dizayna kavuşturacak olan modern ofis dekorasyon fikirlerinden bazıları.

Modern Bir Ofis Dekorasyonu İçin

Ofisinizin duvarlarına şöyle bir baktığınızda, duvarlar size artık değişim ve yenilik zamanı geldi diye, size inceden ince mesaj gönderdiğini hissettiniz ve biran önce işe koyulmak için kolları sıvamaya başladınız. Hemen harekete geçmek için aklınızda yeni ofisin tasarımı ile ilgili neler yapabileceğinizi tasarlamaya başladınız. İşte tam bu noktada aklınızdan geçen tasarımın daha fazla netleşmesine yardımcı olmak adına, önerilerimizi sizlere sunmaya başlıyoruz.

modern ofis dekoru

📌 Temel Stilinizi Belirleyin

Genelde ofis atmosferinde iki yada daha fazla stilin hakim olduğunu görmekteyiz. Eğer ki tek bir stile bağlı kalmanız mümkün değil ise, oluşturmayı düşündüğünüz atmosfer için kendinize temel bir stil belirlemelisiniz. Belirlediğiniz bu temel stil, istediğiniz atmosferi yakalamanıza yardımcı olacaktır.

📌Boyutları Not Alın

Ofis için gerekli olan bazı temel ofis mobilyaları vardır. Bu mobilyalar çok büyük boyutlara sahip olduğu zaman modern bir ofis dizayn etmenizi zor duruma düşürebilir. Zor duruma düşmemek adına tabandan tavana, duvardan duvara ölçü almanız sizin yararınıza olacaktır. Bu ölçüler mobilya boyutunun seçiminde yardımcı olacaktır.

modern ofis mobilyaları

📌 Işıklandırma Çok Önemli

Nasıl ki ev dekorasyonlarında, ışıklandırma büyük bir rol oynuyorsa, ofis tasarımlarında da ışıklandırma büyük bir rol oynamakta. Unutmayın tercih edeceğiniz aydınlatma yada aydınlatmalar duvar renginden dekora kadar her noktayı etkilemektedir. Mesela, duvarlar için tercih ettiğiniz renk yada renk kombinasyonu, yumuşak ve soğuk yapay ışığa sahip bir mekanda farklı görünecektir. Işığın mekana daha iyi yansıması için metalik ve aynalı ışıklardan yararlanabilirsiniz.

📌Arşiv ve Depolama Alanlarını Unutmayın

raylı arşiv dolabı modelleri

Bir ofisin olmazsa olmazları, çoğu zamanda es geçilen alanlardan biri de arşiv ve depolama alanlarıdır. Arşivlerin düzenli bir şekilde bir arada olması için arşiv dolaplarını iyi seçmelisiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?