Modern Banyo Modelleri

Ev dekorasyonlarında birçok farklı tarz ve model vardır. Bunlar avangard, iskandinav, country, bohem, klasik ve modern tarzlar olarak değişiklik göstermektedir. En sevilen tarz ise moderndir. Genel olarak evin her odasında kolaylık bu tarzı dekore edebilirsiniz. Evin havasına çok yakışan bir tarzdır. Son zamanlarda klasik banyo dekorasyonu da yerini modern banyo modellerine bırakmıştır. Geometrik şekiller, doğal renk tonları ve düz çizgiler sayesinde bambaşka bir yaşam alanı oluşturur. Modern banyo dolapları, duşa kabinler, lavabo ve armatürleri her yerde kolayca bulabilirsiniz. Bu sayede çok kolay bir şekilde modern banyo tasarlayabilirsiniz.

Modern banyo tasarımı için yapmanız gerekenleri sizler için sıralayalım;

  • Geometrik banyo dolapları
  • Basit ve minimalist dekorlar
  • Beyaz, siyah ve gri gibi nötr renkler
  • Parlak yerine mat renkler
  • Ahşap ve taş gibi malzemeler
  • Bağımsız küvet modelleri
  • Geometrik modern lavabo modelleri
  • Banyo aksesuarları
  • Canlı bitkiler

Bunlar gibi birçok ürün ile modern banyonuzu oluşturabilirsiniz. Modern banyo modellerinin en önemli özelliklerinden biri minimalist banyo tasarımıdır.

modern banyo

Minimalist Banyo Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Sadelik en önemli püf noktasıdır. Bu yüzden ilk olarak banyonuzdaki fazla ve işinize yaramayan eşyalardan kurtulmalısınız. Kişisel bakım eşyalarınızı ya da havlu gibi ihtiyaç olan şeyler genellikle dolabın içerisinde bulundurmalısınız. Yeterince sadelik sayesinde hem modern banyo modelinizi hem de minimalist tasarımı oluşturmuş olacaksınız.

Modern banyo renklerinden de genellikle gri, bej, siyah ve beyaz tonlarını tercih etmelisiniz. Ortama renk katmak için bitkilerden yararlanabilirsiniz.

modern banyo modelleri

Modern banyo modellerinde en çok tercih edilen malzemeler ise mermer, kaliteli ahşap ve taştır. Örneğin tik ağacı gibi sağlam ahşaplar modern ve şık bir görünüm için çok fazla tercih edilen malzemeler arasındadır. Ancak fiyat açısından normal malzemelere göre biraz daha pahalı. Bu yüzden muadili olan malzemeleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca seramik lavabo yerine cilalı doğal taştan yapılmış lavabo ve küvette size görünüm ve kullanım olarak aynı hissi verecektir. Modern banyo modelleri genellikle ekstra boyanmamaktadır. En önemli özelliklerinden biri kendi doğal renkleri ile kullanılmasıdır. Şimdi size bir kaç örnek gösterelim;

modern banyo dekorasyonu

modern banyo tasarimi

siyah modern banyo

Bir yanıt yazın