Madnasa Kayalarından Çağdaş Mimariye

Organik formları, doğallık ve dikkat çekici ayrıntıları ile Göltürkbükü’de denizin ve doğanın iç içe olduğu bir lokasyon durumda bulunan bir eve sizleri davet ediyoruz. Birazdan dekorasyon alanında sizlere ilham vermesi için paylaşacağımız Cavea Residence’daki evin dekorunda Mimar Kaan Çetinkaya’nın imzası bulunmakta.

Cavea Residence hem değişik organik mimarisi ile hem de modern ve yalın iç mekan dizaynı ile ön plana çıkmakta. Bu evin mimarisinde Mandasa taş yapısının deniz kıyısına ve günümüze taşınırken iç mekan cephesinde ise referans gelen organik formları ile modern, çağdaş ve konforlu çizgileri dikkat çekmekte. Sözü daha fazla uzatmadan hemen evin iç dizayna göz atmak için odaları dolaşmaya başlayalım.

Birazdan gezeceğimiz ev bir salon, bir oda ve iki banyodan oluşmakta. Salon açık mutfak şeklinde dizayn edilmiş. Bir taraftan mimarisi doğa ile şekillendirirken bir taraftan da iç mekanda sadelik ve rahatlık ön planda tutulmakta.

mudo concept ahşap orta sehpa modelleri

Evin salonunda bizi Mudo Concept’ten alınmış, ekru kanepe ve ahşap sehpa karşılamakta. Salonun görsel estetiğini artıran ögeler arasında yer alan ayna ve orta sehpa aksesuarları ise Bodrum Taş Desing’den alınmış.

Salondan yemek bölümüne doğru ilerlediğimizde ise bizi yine Moda Concept’ten alınmış dresuar ve masa , Sandalyeci’den alınmış metal sandalyeler karşılarken, ev sahibinin seçmiş olduğu masa ve dresuar üstü aksesuarlar ise yemek bölümüne görsel bir estetik katmış.

yatak odası füme rengi duvar kağıdı

Ebeveyn yatak odasına geçtiğimizde ise bizi Space tasarımı olan yatak ve komodinler karşılamakta. Ebeveyn yatak odası duvarlarında nötr bir görünüm oluşturmak için vizyon rengi duvar kağıdı tercih edilirken Taş Design’den alınmış nü tablo ile duvar süslenmiş. Yatak odasını aydınlatmak için her iki komodinin üzerinde yer alan siyah başucu lambaları mekana hoş bir şıklık katmış.

mutfak beyaz ada tezgah tasarımları

Şimdide evde en çok vakit geçirilen alanların başında yer alan mutfağı dolaşalım. Mutfağın dizaynında özel üretimler dikkat çekiyor. Space tasarımı özel üretim yaptırılan tezgahta akrilik kullanılmış. Mutfak dolapları özel üretim olup, beyaz lake dolap tercih edilmiş. Antre ile mutfak arasında füme cam seperatör kullanıldığını görmekteyiz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?