Küçük Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir ?

Yaşam alanlarımızda kendimize ait özel bir alan olan gün yorgunluğunu üzerimizden atıp, yeni bir güne dinlemiş olarak başlamamıza yardımcı olan yatak odası dekorasyonları ele alıyoruz.

Bugün özellikle küçük yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır ? Küçük ve dar yatak odalarını daha geniş ve ferah bir görünüme kavuşturmak içim neler yapabiliriz. Küçük mekanları daha kullanışlı hale nasıl getirebiliriz, bunların üzerinde duracağız. Hazırsanız , başlıyoruz.

Gün Işığından Faydalanın

Gün ışığı küçük yatak odalarında oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Gün ışığından maksimum yararlamak için perde seçiminde tercihinizi açık renkli tüllerden yana yapmanızı öneririz.

Pencere Yatak Başlığının Üstünde Olsun

Gün ilk ışıkları ile birlikte gözünüzü yeni bir güne pozitif ve enerji dolu açmak için pencere yatak başlığınız üst kısmında kalacak şekilde yatağı yerleştirebilirsiniz.

Canlı Renkler

Bir taraftan yatak odasını ferah göstermek, bir taraftan da odanın enerjisini yükseltmek için canlı renklerin gücünden faydalanabilirsiniz. Odada renk dengesini sağlamak adına belli parçalarda canlı renkler tercih ederek açık tonlarla denge oluşturabilirsiniz.

Duvar Monte Aplikler

küçük yatak odaları için aydınlatma önerileri

Eğer yatağınızın baş kısımlarında bir aydınlatma kullanmayı düşünüyorsanız tercihinizi duvar apliklerinden yana yapabilirsiniz.

Katlanabilir Yatak

katlanabilir yatak modelleri

Küçük ve dar yatak odalarında yerden tasarruf sağlamak adına akıllı mobilyalar arasında yer alan katlanabilir yatakları tercih edebilirsiniz.

Depolama Alanı

Bir taraftan odanın derli toplu görülmesini sağlamak adına bir taraftan da odada ekstradan depolama alanı oluşturmak için bazalı yataklar oldukça ideal bir seçim. Bunun yanı sıra duvara monte fonksiyonel özelliğe sahip dolaplarda oldukça işinize yarayacaktır.

Taş Dokusu

küçük yatak odası duvar dekorasyon örnekleri

Duvar dekorasyonu için doğal ve farklı bir doku oluşturmak adına tuğla görünümlü duvar panellerinden yararlanabilirsiniz.

Dolap İle Yatak Başlığını Birleştirin

küçük yatak odası dekorasyonları 2020

Son dönemlerde dolaplar ile yatak başlıkları birleşmiş durumda. Başta dar ve küçük yatak odaları olmak üzere yatak odasında daha az eşya kullanarak odayı daha kullanışlı hale getirmek isteyenler tercihini dolaplı yatak başlıklarından yana yapıyorlar.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. modern küçük yatak odası tasarımları Küçük Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir ? için yorumda bulun

    Küçük Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir ? için ilk yorumu yapabilirsin.