Küçük Yatak Odalarını Büyük Göstermenin Yolları

Yatak odanızın stilini bozmadan sadece birkaç küçük dokunuş ile yatak odanızı olduğundan büyük göstermeniz mümkün. Nasıl mı ? Ayrıntılar için konumuza göz atmaya davet ediyoruz.

Yerden tasarruf sağlayan yatak odası mobilyaları, işlevsel özelliğe sahip yataklar, odanın ışıklandırılması, duvar dekorasyonu etkin kullanma gibi unsurları iyi bir şekilde dizayn ettiğiniz zaman o küçük dar yatak odanızdan eser kalmayacaktır.

Küçük Yatak Odasının Nasıl Büyük Gösterebilirim ?

Dikey Döşeme

Küçük bir alana sahip bir yatak odasını büyük göstermek için dikey bir döşeme yapabilirsiniz. Dikey döşeme yaparak tavandan başlayıp, altındaki duvar döşemeleri görünümde gözde küçük bir göz yanılması yaparak, mekanı olduğundan büyük gösterecektir.

Siyah Tavanlar

Tavanlarında dekorasyonda büyük ölçüde rol oynamaktadır. Odayı olduğundan büyük göstermek adına tavanı es geçmeyin. Bunun için tavanda nasıl bir uygulama yapabiliriz, diye soracak olursanız, sizlere tavanı koyu renge boyayın deriz. Mesela siyah tavan odaya derinlik katarak, farklı bir yorum katacaktır.

Işık ve Tek Renkli Duvarlar

küçük yatak odası için duvar renk önerileri

Biliyorsunuz duvar renk seçimleri odanın görünümünü büyük ölçüde etkilemektedir. Sizlerde yatak odası duvar rengi olarak başta beyaz renk olmak üzere , krem , grinin yumuşak tonları veya pastel renkler arasından seçim yapabilirsiniz. Yatak odasında tercih edeceğiniz doğru aydınlatmanın ışıkları duvar rengini daha parlak gösterip, odanızın daha büyük göstermesine yardımcı olacaktır.

Minimalist Mobilyalar

küçük yatak odası nasıl büyük gösterilir

Odanızı çok fazla mobilya ile doldurmak, küçük odayı daha da küçük göstermesine neden olacaktır. Bu nedenle az ve işlevsel özelliklere sahip minimalist mobilyalar tercih etmelisiniz.

Yatak Yerleşimi

Yatağı odanın hangi alanına yerleştirebilirim, sorusuna gelecek olursak, yatak yerleştirme konusunda şöyle bir yol çizebilirsiniz. Bir taraftan yerden tasarruf sağlamak, bir taraftan da alanı daha etkin kullanmak adına yatağınızı pencere kenarına yerleştirebilirsiniz .

Aynalar İle Derinlik Kazandırın

Odanızda mutlaka bir tane boy aynası bulundurmanızı tavsiye ederiz. Ayna gün ışığını odanıza yansıtarak, odanın daha büyük görülmesine zemin hazırlayacaktır. Hem dekoratif hem de işlevsel boy aynası oldukça işinize yarayacaktır.

Odak Noktası Duvarlar

Yatak odanızın stiline göre dilerseniz duvar boyası, dilerseniz duvar kağıdı dilerseniz de farklı duvar dekorasyon tekniklerini eryaman escort uygulayarak, geniş bir alana sahip olabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. modern küçük yatak odası dekorasyon örnekleri Küçük Yatak Odalarını Büyük Göstermenin Yolları için yorumda bulun

    Küçük Yatak Odalarını Büyük Göstermenin Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Yatak Odalarını Büyük Göstermenin Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.