Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Gün geçtikçe evlerimizin alanı küçülmeye başladığını görmekteyiz. Özellikle oturma odası ve salon oldukça küçük alanlara sahip olmaya başladı. Alan küçüldükçe de dizayn işi de zorlaşmaya başladığı söyleyebiliriz.

Sizinde şuan için mevcut olan salonunuz küçük ve dar olduğundan dolayı istediğiniz gibi dizayn edemediğinizi düşünüyorsanız, birazdan sizinde fikrinize sunacağımız pratik çözüm önerilerimizden yararlanabilirsiniz.

Küçük Salonlar İçin Pratik Dekorasyon Çözümleri

Farklı Renkler ve Dokular İle Farkınızı Yaratın

küçük salonlar için pratik dekorasyon önerileri

Muhteşem bir kombin oluşturmak için farklı renk ve farklı dokuları bir arada kullanabilirsiniz. Geniş renk yelpazesinin içerisinden durgun renkler , sıcak tonlar, ara renkler ve nötr renkler arasından seçim yapıp, bu renkleri duvar zemininizde , mobilya seçiminde ve salonunuza görsel estetik katacak olan aksesuarlarınıza yansıtabilirsiniz. Yapacağınız bu dokunuşlar mekanda yer alan her bir obje ve nesne kendi içinde bağımsız ve özgün bir durum sergileyecektir.

L Tipi Küçük Salonlar

L tipi küçük salon dekorasyonu

Küçük bir salona sahipseniz , oturma grubu olarak tercihinizi yerden tasarruf sağlayacak, odayı daha kullanışlı hale getirmenize yardımcı olacak fonksiyonel özelliklere sahip L tipi köşe takımlarından yana yapmanızı öneririz.

Dekoratif Aynalar İle Salonunuza Derinlik Kazandırın

Salonunuzu hem oturma alanı hem de yemek alanı olarak kullanıyorsanız, bu iki alanı birbirinden bağımsızmış gibi göstermek hem de küçük olan salonunuzu büyük göstermek ve odaya derinlik kazandırmak adına aynalardan yararlanabilirsiniz.

Küçük Salonlar İçin Perde Seçimi

Başta küçük salonlar olmak üzere, evin diğer küçük odaları için perde tercihinizi açık renkli perdelerden yana yapmanızı öneririz. Açık renkli perdelerinize destek olması içinde duvar renginizi de tercihinizi açık renk ve tonlarından yana yaparsanız, mekanınızı hem daha ferah, hem de daha geniş ve aydınlık göstermiş olursunuz.

Sadelik Ve Nizam

modern küçük salon dekorasyon örnekleri

Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere salon dekorasyonunda krem ve beyaz renk tercih edilerek, hem salonda sade bir görünüm oluşturulmuş, hem de odanın aydınlık ve ferah görülmesi sağlanmış. Oda için tercih edilen halıyı incelediğimizde ise kontrast renkler dikkat çektiğini görmekteyiz.

Etnik Unsurlar İle Salonunuzun Çizgisini Belirleyin

küçük salon için aksesuar seçimi

Duvar dekorasyonunuz için farklı alternatifler arıyorsanız , bu görselin sizlere ilham vereceğini düşünüyoruz. Doğal malzemelerden esinlenerek ve doğa tutkunları için ahşap sıcaklığı ve doğadan bazı figürleri duvar dekorasyonunuzda tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın