Küçük Banyolar İçin Akıllı Çözümler

Şimdilerde yaşam alanlarının dizaynında yenilik yapmak isteyenlerin akıllarındaki sorulardan biri evin küçük alanlarını nasıl daha şık bir görünüme kavuşturabiliriz. Aynı zamanda bu alanları modern ve fonksiyonel bir özelliğe kavuşturabiliriz.

Biliyorsunuz günümüzdeki konutlar metrekare cinsinden küçük alanlara sahip olmaya başladığından dolayı, alanları istediğimiz gibi dekore etmek zorlanıyor. Mesela küçük banyoları ele alalım. Banyo alanı ne kadar küçük ve dar bir alana sahip olursa bu alanı, istediğimiz gibi işlevsel ve modern bir görünüme kavuşturmak kolay olmuyor. Aslında birkaç pratik dokunuşlarla küçük banyoları istediğimiz gibi dekor etmemiz mümkün. Nasıl mı ? Hemen bu konu ile ilgili birkaç öneriyi sizler ile paylaşalım.

Küçük Banyolar İçin Büyük Çözümler

küçük banyolar için dolaplar

Bir taraftan banyonun daha düzgün görülmesini sağlamak adına , bir taraftan da alanda fazladan depolama alanı oluşturmak adına , dolap ünitelerinden yararlanabilirsiniz. Mesela banyo tezgahı altı için dolap ünitesi seçerken alışılagelmiş tezgah altı dolap yerine, daha işlevsel özelliğe sahip çekmeceleri tercih edebilirsiniz. Çekmecelerinde daha düzenli görülmesi içinde çekmece düzenleyicilerinden yararlanabilirsiniz.

modern küçük banyo tasarımları

Bu alanda en çok kullanılan tekstil ürünlerinden biri havlulardır. Bir taraftan havluları banyoda şık bir şekilde konumlandırmak, bir taraftan da alanı daha düzenli hale getirmek adına havluları , yukarıdaki görselde görüldüğü gibi banyo tezgahına entegre edebilirsiniz.

Eğer çamaşır makinesi ve kurutma makinesi banyonuza yerleştirmek istiyorsanız, hem yerden tasarruf etmek adına, hem de görünüm açısından her iki makinenizi lavabo tezgahın altına yerleştirebilirsiniz.

küçük banyo dolabı modelleri

Dar banyoları hem daha modern bir çizgiye kavuşturmak , hem de görsel estetik katmak adına çerçevesiz ve geniş aynlar tercih etmenizi öneririz.

Dar veya küçük banyoların aydınlatmasına gelecek olursak, bu tür alanlarda genelde loş bir atmosfer hem alanın estetiğini artırır, hem de mekanı aydınlatmak için ideal bir seçimdir. Bu loş atmosferi oluşturmak için ledli ayna dolaplarından yararlanabilirsiniz.

Banyonuza hem görsel açıdan bir tık daha farklılık yaratmak , hem de elit bir görünüme kavuşturmak adına zemin döşemesinde üç boyutlu ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Duvar dekorasyonu da es geçmemek gerek. Bunun içinde dekoratif açık raf sistemlerinden yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın