in ,

Küçük Amerikan Mutfak Modelleri

modern küçük Amerikan mutfak modelleri

Son zamanlarda ülkemizde en çok ilgi gören dekorasyon uygulamaları arasında Amerikan mutfak yer almakta. Genelde çok geniş bir mutfağa sahip olması gerektiği varsayılsa da bu mutfak modelinin yeni dizaynları da mevcut. Küçük bir eviniz mevcut ise ve yakın bir zaman diliminde mutfağınızı yenilemeyi düşünüyorsanız, birazdan paylaşacağımız küçük Amerikan mutfak tasarımlarına göz atabilirsiniz.

Mutfak alanda daha geniş ve ferah bir ortam oluşturmak isteyenler genelde tercihi Amerikan mutfak modellerinden yana yapmakta. Gün geçtikçe taleplerin artması doğrultusunda, ihtiyaçları maksimum derecede karşılamak adına bu mutfak tasarımları bugünlerde farklı versiyonları piyasada boy göstermekte. Günümüzün konut yapılarını göz önüne alınarak geliştirilmekte olan küçük evler içinde oldukça kullanışlı hale getirilmekte.

Küçük Daireler İçin Amerikan Mutfak Modelleri

Öncelikle yanlış bilenen bir duruma açıklık getirerek konumuza devam edelim. Amerikan mutfak değince, sanki sadece büyük mutfak alanında kullanılabilir, bir algı var. Amerikan mutfaklar, genelde mutfak alanının daha çok açılması ve genişlik kazandırılması adına tercih edilmektedir. Bu durum göz önüne alınarak alan olarak küçük mutfağa sahip olanlar , bu tür mutfakları tercih ederek daha geniş alanlar kazandırabilirler.

Bu küçük açıklamayı da yaptıktan sonra, konunun bu bölümünde işe biraz görsellik katarak devam edelim.

modern küçük Amerikan mutfak modelleri

Ezberbozan, sıra dışı görünümüyle ve yerleşim planı ile mutfak alanın ambiyansını değiştiren modern bir Amerikan mutfak dizaynı ile karşı karşıyayız. Yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere mutfak alanı, açık planlı salonun bir köşesine çekilmeyip, tüm mekana yayılarak hem ferah , hem de iç açısı görünümü ile kendisini gösteriyor.

Amerikan mutfak tasarımları

Bu modelde ise dikdörtgen bir salona uygulanan bir mutfak görmekteyiz. Mutfak ile salon arasına giren ve sınırı belirleyici olan kullanılan mutfak adası sahip olup, ocaklı modeller arasından tercih edilmiş. Tercih edilen bu uygulama ile yemek yapıldığı sırada salon alanına tamamen hakim olunabilen çok geniş ve iç içe bir ortam meydana çıkmakta.

küçük mutfaklar için Amerikan mutfak örnekleri

Son olarak bir de bu görseli mercek altına alalım. L şekilde dizayn edilmiş olan bu köşe mutfak tasarımı, dar aynı zamanda uzun bir mimari şekle sahip salonlar için oldukça ideal bir seçim.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

yeni trend duvar kağıtları

Soğuk Havalarda Eve Sıcak Dokunuşlar

yeni evlenenler için yatak odası dekorasyon fikirleri

Yeni Çiftler İçin Yatak Odası Dekoru