Kozalaklar Nasıl Fırınlanır ?

Kış ruhunu yaşam alanımızın çizgisine yansıtmanın en basit ve en etkili yollardan biri kozalaktır . Kozalak ile hem yaşam alanımızın dış alanı süslemek için hem de iç alanı süslemek için birçok kendin yap projesi mevcut. Kozalaktan kapı süsünden tutunda , tepsi süslemesine, aydınlatmaya kadar birçok farklı alanlardan kullanmak mümkün.

Sizlerde evinizin dekorasyonunda kozalak kullanmayı düşünüyorsanız, projeyi hayatta geçirmeden önce kozalaklar için bir ön hazırlık yapmakta fayda var. Nasıl bir hazırlık mı ? İlk önce kozalakları fırınlayıp, sonra istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Kozak Fırınlama

kozalak fırınlama

Gerekli Malzemeler

📌 Kozalak

📌 Fırın tepsisi

📌 Gazete kağıdı

📌 Alüminyum folya

📌 Sirke

Hazırlanışı

📌 Elimizdeki kozalakları 30 dakika sirkeli suda bekletiyoruz.

📌 Üzerindeki böceklerden , pisliklerden arındırmak için sabunla yıkıyoruz.

📌 Bir güzel kozalakları kurutuyoruz.

📌Kalın bir gazete tabakasının üzerine kurutmuş olduğumuz kozalakları dizip, bir gece bekletiyoruz. Bu işlem sırasında kozalaklar kapanabilir. Ama fırınladığımız zaman açılacaktır.

📌 İyice kuruyan kozalakları bir güzel alüminyum folyoya sarıp, fırın tepsisine yerleştiriyoruz. Kozalakların açılacağını göz önüne alarak , tepsiye sıralarken aralık bırakmayı unutmayın.

📌 120 derece fırında 1 – 2 saat fırınlıyoruz. Bu süre zarfı içinde kozalakların iyice açıldığından emin olduğunuzda ve görüntüsünden memnun olduğunuzda fırından çıkartabilirsiniz.

📌 5 dakika da bir mutlaka fırını kontrol edin. Kozalakların yanmaması için sürekli yüzeylerini değiştirin.

📌 Fırından çıkarttıktan sonra 1 saat boyunca hiç ellemeyin.

📌 1 saatin sonunda hayal gücünüz elbecerinizle birleştirerek , yaratıcılığınızı kozalaklara yansıtın.

Türkiyenin en çok ziyaret edilen sikiş film sitelerinde binlerce bedava amatör gerçek ev yapımı türk porno videolarınada ulaşbilir bu videoları izledikten sonra beğenebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. kozalak fırınlama Kozalaklar Nasıl Fırınlanır ? için yorumda bulun

    Kozalaklar Nasıl Fırınlanır ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kozalaklar Nasıl Fırınlanır ? için ilk yorumu yapabilirsin.