Keyif Verici Bir Çatı Katı Dekorasyonu

Keyif verici bir çatı katı dekorasyonu gündeme geldiği zaman karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkıyor! Keyif dolu bir gün geçirmeniz dileğiyle, bugünkü dekorasyon önerimize başlıyoruz. Bugün bazı evlerde bulunan genelde depolama alanı olarak kullanılan çatı katını ele almak istiyoruz. Her ne kadar gereksiz bir alanmış gibi görünse de aslında çatı katları güzel bir organizasyonla keyif verici bir mekana dönüşebilir. Nasıl mı ? Ayrıntılar için konumuza göz atmaya davet ediyoruz.

Sizlerinde bildiği gibi genelikle çatı katları , küçük ve çatı eğiliminden dolayı kullanım alanı zor gibi görünebilir. Bu fiziksel yönünden dolayı bu alanın dekorasyonu uzmanlık gerektiren zor işlerden biridir. Çatı katının eğiminin negatif etkilerini gidermek aynı zamanda küçük hacimleri büyük fonksiyonlara sığdırmak ve elimizdeki en efektif şekli kullanarak bu alanı oldukça kullanışlı göz estetiğine hitap eden bir mekana çevirmek mümkün.

Şimdi sizleri Antalya’da bulunan bir dairenin çatı katının dekorasyonu incelemeye davet ediyoruz. Çatı katını kısmen bölüp bir tarafını oturma odası olarak dizayn ederek, bu bölümü oldukça keyif verici bir ortama çevirmişler. Hazır başlıyoruz.

Rahat, Huzurlu ve Keyif Verici Bir Yatak Odası

çatı katı yatak odası tasarımları

Yukarıdaki görselde yer alan dekorasyonda ev sahibi mevcut eşyalarının bir kısmını kullanıp yeni bir dekorasyon yapılmasını istemiş. Tabi bu istediği göz önünde bulundurularak , istediğin daha da ötesinde bir değişim gerçekleşiyor. Mekanın dekorasyonu tamamlandıktan sonra bu yatak odası artık bir stüdyo dYeeeeeee31aire yakın iki bölümlü çok şık bir yaşam alanı haline dönüştürülmüş. Manzaraya hakim terasa açılan geni cam kapının aydınlatmış olduğu yatak odası bölümü zarif, şık aynı zamanda yalın bir görünüme sahip. Yatak odası mobilyalarını incelediğimizde klasik tarza hakim bir yatak başlığı ve komidinin kullanıldığını görmekteyiz. Mekanı aydınlatma için yatağın iki tarafında iki aplik kullanılarak yumuşak bir aydınlatma oluşturulmuş. Mekanın diğer kısmını ayırmak içinde boncuk perde kullanılmış.

Huzur Verici Dinlenme Alanı

çatı katı dinlenme odası dekorasyonu

Konumuzun başında bu alanı dekore ederken bir bölümünü oturma alanı olarak dizayn ettiklerini söylemiştik. Şimdi bu alanı inceleyelim. Oturma odası kıvamında yalın aynı zamanda huzur verici bir dinlenme alanı dizayn edilmiş. Tv ünitesi görevini şifonyere verilmiş. Tam karşına tekli bir koltuk ve puf yerleştirilerek tatlı bir dinlenme alanı oluşturulmuş.

Keyif Verici Bir Çatı Katı Dekorasyonu

Sıradışı Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri

Binaların en üst katları genellikle manzara olarak çok keyif verici alanlardır. Çatıların düzenlenmesi ve yaşam alanı olarak kullanılması mümkün olmaktadır. Çatı katlarının küçük ama sıcak ortamlarını çok daha güzel hale getirmek için bazı fikirler üretilebilir. Sıradışı çatı katı dekorasyon fikirleri araştırılarak çatınızı farklı bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz.

Çatı katları genellikle yatak odası, çalışma odası veya yaz ayları için yarı açık teraslı olarak kullanılmaktadır. Çatı katlarının farklı yapısı ile uyumlu mobilyalar yaptırılarak bu alanlar özel dinlenme alanları olarak hazırlanabilir. Yorgun olarak eve geldiğinizde dinlenebileceğiniz, kitap okuyabileceğiniz, film izleyebileceğiniz bir ortamı bu alanda oluşturabilirsiniz. Rahat bir kanepe, sinema sistemi, kitaplık ve içeceklerinizi ve atıştırmalıklarınızı yerleştirebileceğiniz bir masa. Bu alanı sizin için vazgeçilmez yapacak malzemeler bunlar.

Bir yanıt yazın