Jüt Halat İp ile Ayna Yapımı

Son dönemlerde şöyle bir ev dekorasyon trendlerine baktığımızda halat detaylarının ön planda olduğunu görmekteyiz. Avizelerde, saklama kutularında , dekoratif mum yapımında ve daha farklı alanlarda karşımıza çıkmaktadır.

Dekorasyon alanında gittikçe popüler olan bu uygulamayı sizlerde yaşam alanınıza farklı bir şekilde yansıtmaya ne dersiniz ? Bu konuda bize bir öneriniz , var mı diye soran sevgili arkadaşlarımız için birlikte jüt halat ile çok şık bir dekoratif ayna çerçevesi süslemesi yapmaya davet ediyoruz.

Halat yardımı ile şahane bir ayna yapımı için gerekli olan malzeme listesi ;

halat ipi ile ayna süsleme

📌 5 mm ile 10 mm arasında jüt halat ip

📌 Ayna

📌 Silikon tabancası

📌 Makas

📌 Yapay çiçekler

Yapılışı

📌 Dekoratif aynamızı oluşturmaya başlamak için ilk etapta silikon tabanca yardımı ile jüt halat ipini aynanın en ucundan başlayıp, bir çerçeve oluşturacak şekilde dikkatli bir şekilde yapıştırırıyoruz.

📌 Ayna üstünde 1 tur attırarak halat ipini yapıştırdıktan sonra kesip, turu tamamlıyoruz.

📌 Yapıştırmış olduğumuz halat ipin hemen altına başlayacak şekilde halat ipini bir tur daha yapıştırıyoruz. Burada şu noktaya dikkat etmemiz gerekir. 2. turun bitiş noktası ilk turda yaptığımız yerde olmasına dikkat ediyoruz.

📌 Zevkiniz doğrultusunda ve aynanızın büyüklüğüne göre 2 tur yapıp bırakırsınız, isterseniz de 5 tur olacak şekilde halat ipini anlattığımız şekilde aynaya yapıştırabilirsiniz.

📌 Hem görünüm açısından hem de halat iplerinin başlangıç ve bitiş noktalarını gizlemek için bu noktalara yapay çiçekler yapıştırabilirsiniz.

📌 Hazırlamış olduğumuz dekoratif aynayı çift taraflı çırt bant yardımı ile istediğiniz duvara yapıştırabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. halat ipi ile ayna süsleme Jüt Halat İp ile Ayna Yapımı için yorumda bulun

    Jüt Halat İp ile Ayna Yapımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Jüt Halat İp ile Ayna Yapımı için ilk yorumu yapabilirsin.